Andrzejki Wróżby Męża Ci Objawią

Karolina Eljaszak
Karolina Eljaszak
Zabaw się solidnie w andrzejkową noc, a dowiesz się, jak będzie wyglądał i jakie imię będzie nosił twój wybranek oraz kiedy staniesz na ślubnym kobiercu. Pomogą ci w tym wróżby.

Tradycja wróżenia w noc andrzejkową jest w Polsce popularna od wielu pokoleń. Niegdyś panny w wypiekami na twarzy odczytywały znaczenie przepowiedni. Dziś wróżą sobie także mężczyźni, a emocje związane z laniem wosku wcale nie są mniejsze. Dla tych którzy zdążyli zapomnieć, przypominamy zabawne i co najważniejsze - sprawdzone wróżby na andrzejkową imprezę. Warto zapamiętać wyniki i sprawdzić, czy się spełniły.

Odkryj imię przyszłego małżonka

Pierwsza literę imienia wybranka naszego serca wyjawi nam skórka obranego jabłka. Owoc należy obierać tak, aby obrana skórka nie została rozerwana, musi być w jednym kawałku. Obierkę należy później rzucić za siebie przez lewe ramię, a następnie odczytać literę w jaką się ułożyła.

Szpilka wskaże imię przyszłego małżonka

Wykrajamy dwa duże serca z arkusza czerwonego papieru. Na obu, ale tylko po jednej stronie, wpisujemy mnóstwo imion. Jedno serce - z imionami męskimi, drugie - z imionami żeńskimi. Uczestnicy zabawy kolejno stają przed sercem tak, by nie widzieć imion. Następnie uczestnik wkuwa szpilkę w wybrane miejsce i odczytuje imię, które przebił. Tak będzie nazywać się przyszła wybrankach bądź wybranek.

Wróżba w kole

Grupa dziewczyn musi ustawić się w kole, w środku staje chłopiec z zawiązanymi oczami. Kilka razy musi się obrócić, a następnie wskazać którąś z dziewczyn. Ta, którą wybierze, najszybciej wyjdzie za mąż.

Wróżba owocowa

W rzędzie należy ustawić kilka owoców – jabłka, cytryny oraz suszone śliwki. Następnie osoba z zawiązanymi oczami wybiera jedno z nich. Czerwone jabłko oznacza szczęśliwy związek, cytryna – zły wybór partnera, a śliwka staropanieństwo lub starokawalerstwo.

Twój szczęśliwy numerek

Każdy uczestnik wybiera los z daną liczbą, lub dodaje kolejne cyfry z daty urodzenia, np.: 19 czerwca 1983 ( 1+9+6+1+9+8+3 ) = 3+7=1+0=1.
Potem odczytujemy znaczenie cyfr z „Księgi symboli”.

1. Cyfra jeden symbolizuje człowieka wyróżniającego się spośród innych ludzi. Osoba taka jest wytrwała w dążeniu do celu. Jej ulubiony kolor to czerwony. Szczęśliwy kamień: rubin, koral.
2. Cyfra dwa symbolizuje człowieka łagodnego, uprzejmego, skrytego, czasami podstępnego. Ulubiony kolor – pomarańczowy. Pomyślność przynosi mu bursztyn.
3. Cyfra trzy symbolizuje człowieka sprawiedliwego, twórczego, a zarazem nieustępliwego, dobrego przyjaciela godnego zaufania. Szczęśliwy kolor – żółty. Kamień: bursztyn i topaz.
4. Cyfra cztery symbolizuje osobę dobrą, obdarzoną zdrowym rozsądkiem, łagodną, lubiącą ruch na świeżym powietrzu. Ulubiony kolor zielony. Kamień: turkus, szmaragd, japis.
5. Cyfra pięć symbolizuje osobę impulsywną, ruchliwą, inteligentną, a przy tym upartą. Posiada ona dar trafnego oceniania. Można na niej polegać. Ulubiony kolor niebieski i różowy. Kamień przynoszący szczęście: diament, szafir.
6. Cyfra sześć symbolizuje człowieka uczciwego, skromnego, czasami upartego, zawsze towarzyskiego i otwartego na innych. Unikającego spięć i konfliktów. Szczęśliwy kolor niebieski i fioletowy. Kamień: kazuryt, topaz.
7. Cyfra siedem symbolizuje człowieka romantyka, lubiącego przyrodę, spacery po górach. Jest osobą stałą w uczuciach, skromną. Szczęście przynosi mu kolor beżowy i brązowy. Kamień: agat, piasek pustyni, malachit.
8. Cyfra osiem to symbol wieczności, doskonałości i porządku kosmicznego. Cechuje daną osobę pewność siebie, powodzenie materialne, radość, młodość. Szczęśliwy kolor: bordo i biały. Kamień przynoszący szczęście to szafir.
9. Cyfra dziewięć to symbol metafizycznej równowagi między duchem a materią. Osoba taka ma skłonności artystyczne, jest solidna, szczera, prawa. Szczęśliwy kamień: perła, opal. Kolory: odcienie niebieskiego i białego.

Buty poprowadzą cię do ślubu

Uczestniczki imprezy zdejmują buty z lewej nogi i kolejno ustawiają je obok siebie w kierunku drzwi. Właścicielka buta, który pierwszy przekroczy próg, najwcześniej wyjdzie za mąż. Panowie mogą sprawdzić, komu pierwszemu dany jest ożenek w ten sam sposób.

Lanie wosku

Jeden z najpopularniejszych zwyczajów. Wosk roztopiony w małym naczyniu lejemy na wodę przez ucho od klucza. Według dawnych wierzeń to właśnie klucz pozwala nawiązać kontakt z zaświatami. Podania mówią także, że tylko dobre duchy przodków mogą odsłonić naszą przyszłość. Jeżeli kształt, jaki pojawi się na wodzie, będzie nieczytelny, należy obejrzeć jego cień na ścianie. Wtedy naszym oczom pojawi się zwiastun najbliższej przyszłości. Sprawdź znaczenia najczęściej pojawiających się symboli:

Znaczenie symboli:
Orzeł – szybki, wysoki lot po władzę. Dzięki pilności i zdolności osiągniesz władzę.
Mrówka – pracowitość. Czeka Cię pracowity rok. Wykażesz się gospodarnością.
Pieniądz – symbol dóbr materialnych. Wygrasz na loterii.
Jabłko – niezgoda. Pokłócisz się z przyjacielem.
Książka - wiedza. Doskonałe wyniki w nauce.
Serce – siedziba życia. Czeka cię miłość i szczęście.
Jaskółka – dobra wróżba. Cechuje cię pracowitość i pilność.
Korona – władza i potęga. Czeka cię pochwała i nagroda.
Klucz – symbol powagi. Będziesz w przyszłości pracował na ważnym stanowisku.
Labirynt – zamieszanie, zamęt. Czeka cię w życiu wiele niespodzianek.
Gwiazda – spełnienie marzeń. Jesteś urodzony pod szczęśliwą gwiazdą.
Samochód – czekają cię podróże. Będziesz często zmieniał miejsce zamieszkania.
Słońce – zyskasz chwałę i popularność. Już za chwilę początek kariery.

Wahadełko

Ta wróżba wyjawi ci tajemnicę, czy w najbliższym czasie zagra ci weselny marsz. Wahadełko robimy z pierścionka lub obrączki zawieszonego na czerwonej nitce. Palcem wskazującym i kciukiem lewej dłoni chwytamy nitkę, łokieć opierając na stole. Wahadełko ustawiamy nad szklanym naczyniem wypełnionym wodą. Nasze urządzenie do wróżby musi znaleźć się po środku naczynia, nieco poniżej jego brzegów. Jeśli wahadełko nie poruszy się, upłynie wiele lat, nim na naszej drodze stanie „ten jedyny”.

Kolejny etap wróżby to przesunięcie wahadełka tak, aby wisiało 3cm od brzegu wazy. Gdy zacznie się kołysać i uderzać o brzegi naczynia należy policzyć ilość uderzeń w ciągu pięciu minut. Wynik należy odjąć od łącznej sumy liter imienia i nazwiska. Uzyskana liczba powie nam, za ile lat staniemy na ślubnym kobiercu. Wynik ujemny oznacza, że weselne dzwony zabrzmią jeszcze w tym roku.

Kubki przyszłości

Na stole kładziemy obrączkę, pierścionek, różaniec i monetę. Nakrywamy rekwizyty kubkami i przekładamy. Uczestnik zabawy odkrywa wybrany kubek i odczytuje znaczenie wylosowanego przedmiotu:

obrączka - oznacza w przyszłości szczęśliwe małżeństwo,
pierścionek - zostaniesz starą panna lub kawalerem,
różaniiec - ciągłe modlitwy- zakon (dziewczęta) – kapłaństwo (chłopcy),
moneta - czeka cię bogactwo w przyszłości.

Mowa kwiatów

Na stole rozkładamy zdjęcia kwiatów. Uczestnik losuje kwiat i odczytuje jego znaczenie:

aster - uważaj, w najbliższym czasie czekają cię kłopoty,
narcyz - niedługo zakochasz się nieszczęśliwie,
róża - niedługo zakochasz się z wzajemnością,
kaktus - dobieraj sobie starannie przyjaciół,
dalie - czekają cię same sukcesy w życiu,
lilie - będziesz w życiu samotny (samotna) i nieszczęśliwy, jeśli się nie zmienisz,
tulipany - czeka cię za chwilę wspaniała zabawa.

Zapałki

Z wysypanych na stół zapałek należy wziąć garść i odkładać je, odliczając kolejno:
- dziewczęta liczą: kawaler, wdowiec, kawaler... – jeśli przy ostatniej zapałce wypadnie kawaler to wyjdzie za kawalera, jeśli wdowiec to za wdowca,
- chłopcy liczą: panna, wdowa, panna... – jeśli przy ostatniej zapałce wypadnie panna to ożeni się z panną, jeśli wdowa to z wdową.

Kołki w płocie

Wieczorem 30 listopada wyjdź przed dom i stań koło płotu. Następnie odlicz w nim 9 kołków (sztachet). Dziewiątemu kołkowi przyjrzyj się dokładnie. Tak jak ten kołek wygląda, tak będzie wyglądał twój mąż (np. gruby, chudy, prosty, krzywy, a może stary i spróchniały).

Co pokażą szpilki

Do kubka wsyp 7 lub 13 szpilek. Nakryj stół obrusem, a następnie wysypujcie kolejno zawartość kubka tak, by szpilki znalazły się blisko siebie. Odczytaj, w jaką literę ułożyły się szpilki.

E - pomyślność w miłości i pracy. Gdy E jest odwrócone, czekają nas przejściowe kłopoty
H - miłość, małżeństwo
K - powodzenie w pracy
L - uwaga na złodziei. Gdy L jest odwrócone, oznacza ostrzeżenie przed chorobą lub wypadkiem
M - otrzymasz lukratywną propozycję
N - dobra passa przed tobą
T- przyjaciele Ci pomogą
W - strzeż się oszustów, miej otwarte oczy
V - nie daj się wykorzystać
X - będziesz mieć szczęście we wszystkich posunięciach

Kryzys wieku średniego. Skąd się bierze i czy dotyka wszystkich?

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

M
Marzena

Walentynki

Już w XIV wieku pisano listy miłosne. W czasach wiktoriańskich tworzono kartki miłosne, które miały specyficzny styl. Pojawiały się na nich wybrane symbole takie jak- turkawki, złote lub srebrne więzy miłości, strzały Amora, obrączki, amorki, splecione dłonie itp. Obecnie Walentynki to coroczne święto zakochanych obchodzone 14 lutego. Nazwa ta wywodzi się od św. Walentego. Pierwowzorem Walentynek było w średniowieczu święto Luperkalia. Do Polski Walentynki trafiły w latach 90 XX wieku, z kultury francuskiej i krajów anglosaskich, a także z kultem świętego Walentego z Bawarii. Mamy w Polsce inne, bardziej rodzime święto słowiańskie, zwane potocznie Nocą Kupały, lub Sobótką, obchodzonym z 21/22 czerwca. Stałym zwyczajem w Walentynki jest wręczanie sobie miłosnych kartek. Do tej tradycji dochodzi też wspólne spotkanie, obdarowanie partnera jakimś upominkiem, prezentem. http://twojeprzeznaczenie.com.pl/Milosc-i-malzenstwo-w-symbolach.html

Dodaj ogłoszenie