Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Antyterroryści odbili zakładników na Stadionie Narodowym [ZDJĘCIA, WIDEO]

newsrm.tv
Antyterroryści odbili zakładników na Stadionie Narodowym [ZDJĘCIA, WIDEO]
Antyterroryści odbili zakładników na Stadionie Narodowym [ZDJĘCIA, WIDEO] mat. pras. newsrm.tv
Trzech napastników z bronią porywa bus pełen ludzi na Stadionie Narodowym. Za uwolnienie swoich zakładników żądają 100 tysięcy złotych. Trwają negocjacje, które finalnie kończą się fiaskiem. Do akcji muszą wkroczyć antyterroryści. Brzmi groźnie, jednak to tylko ćwiczenia i pokaz Centrali Szkoleń AT.

Celem tej symulacji było pokazanie, jak postępować w przypadku porwania oraz jak przeciwdziałać takim sytuacjom. Według badań INELO aż 31 proc. polskich kierowców czynnych zawodowo czuje się zagrożonych podczas wykonywania swojej pracy.

Wideo z akcji na Stadionie Narodowym możecie znaleźć tutaj:

- Dążymy do tego żeby była adrenalina, żeby pokazać praktyczny aspekt tego typu sytuacji, żeby poczuć jak to może wyglądać. Jeżeli doświadczymy tego typu treningu, gdyby nas kiedyś spotkała taka sytuacja to jest łatwiej to wszystko przeżyć – mówi agencji informacyjnej newsrm.tv Andrzej Kruczyński, były oficer GROM, ekspert Centrali Szkoleń AT.

W ostatnim roku doszło do kilku ataków terrorystycznych z wykorzystaniem samochodów ciężarowych. To powoduje, że pracownicy branży transportowej odczuwają coraz większe obawy związane z wykonywaniem swojego zawodu. Na pytanie, czym skutkują medialne doniesienia o zamachach w Europie, aż 29 proc. polskich kierowców przyznaje się, że wyposażyło bądź planuje wyposażyć swój pojazd w dodatkowe środki ochronne. Przedmiotami najczęściej przewożonymi w autach ciężarowych przez ankietowanych są gaz pieprzowy oraz paralizator. Co czwarty kierowca zawodowy zdecydował się na zakup tych akcesoriów do samoobrony, chcąc zadbać o swoje bezpieczeństwo.

- Na polskim rynku dostępne są rozwiązania, które pozwalają na wyznaczenie bezpiecznej trasy dla kierowcy oraz bieżące informowanie spedytora o zbliżeniu się pojazdu do miejsc szczególnie niebezpiecznych czy wyjechaniu poza określony teren. Wystarczy, że w samochodach ciężarowych zostaną zamontowane specjalne urządzenia nawigacji satelitarnej GPS. Największym atutem takich systemów jest ciągłość komunikacji pomiędzy kierowcą a osobą zarządzającą transportem. W przeciwieństwie do rozmów telefonicznych, tutaj wszystkie komunikaty zostają zarejestrowane i zapisane na określony czas. W przypadku zatrzymania pojazdu i braku informacji o wykonywanej czynności, spedytor otrzymuje od razu alert, który upoważnia go do zawiadomienia służb o podejrzewanym niebezpieczeństwie, np. porwaniu auta – wyjaśnia Kamil Korbuszewski, ekspert GBOX.

Jeśli boimy się takiego zagrożenia dobrze wyposażyć się też w całkiem legalne środki bezpieczeństwa, jakimi są paralizator i gaz pieprzowy.

Źródło: newsrm.tv


od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto