Asseco Resovia w dobrym stylu z Maceratą. Przegrywa...

Niestety nie udało się. Z pierwszego starcia Mistrzów Polski i Włoch zwycięsko wyszli siatkarze z Półwyspu Apenińskiego pokonując rzeszowian 3:0. Ale wynik mógł być inny.

Resovia mecz zaczęła wyśmienicie (4:0), a na pierwszą przerwę techniczną nasi siatkarze zeszli z trzypunktowym prowadzeniem, które utrzymywali (13:10, 16:13). Niestety po kolejnej przerwie swoją machinę do blokowania uruchomiła Macerata (16:16). Emocji do końca seta było wiele, toczyła się wyrównana gra punkt za punkt (21:21, 23:23), ale ostatnie dwa oczka powędrowały na konto gości.W drugiej partii - podobnie jak w pierwszej - rzeszowianie prowadzili przez większość seta. W pewnym momencie przewaga sięgnęła nawet czterech punktów (18:14) i wydawało się, że w meczu będzie remis, ale do gry po stronie gospodarzy wkroczyły błędy i ostatecznie przegrali 24:26.Przegrywając w taki sposób dwa sety nie sposób się sfrustrować i takich właśnie sprawiali wrażenie Resoviacy w końcowej partii. Włosi wypracowali sobie w odpowiednim momencie przewagę i potrafili ją dowieść do końca. Było 19:25.Powiedzieli po meczu:Wybrane statystyki meczu:Przyjęcie: Resovia 59%, Macerata 62%Atak: Resovia 39%, Macerata 47%Zagrywki punktowe: Grzyb, Tichacek i Schoeps po 1 (Resovia)Bloki punktowe: Podrascanin 5 (Macerata), Nowakowski 3 (Resovia), Kooy 3 (Macerata)Asseco Resovia Rzeszów - Lube Banca Marche Macerata 0:3 (23:25, 24:26, 19:25).Asseco Resovia Rzeszów: Lotman, Grzyb, Nowakowski, Tichacek, Schoeps, Kovacević i Ignaczak (libero) oraz Perłowski, Kosok, Akhrem, Dobrowolski. Trener Andrzej Kowal.Lube Banca Marche Macerata: Zajcew, Parodi, Stanković, Travica, Kooy, Podrascanin i Henno (libero) oraz De Moraes Lampariello, Pajenk, Starović, Monopoli. Trener Alberto Giuliani.Sędziowali: Fabrice Collados (Francja) i Mykhalo Melnyk (Ukraina). Widzów: ok. 4800.Pozostałe wyniki pierwszych meczy 1/12 finału Ligi Mistrzów:Dynamo Moskwa - Diatec Trentino 3:2Arkas Izmir - PGE Skra Bełchatów 1:3ACH Volley Ljubljana - Bre Banca Lannutti Cuneo 0:3Berlin Recycling Volleys - Zenit Kazań (środa, godz. 19.30)Zaksa Kędzierzyn-Koźle - Noliko Maaseik (środa, godz. 20.30)Najbliższe spotkanie Asseco Resovii:16. kolejka fazy zasadniczej PlusligiPrzeciwnik: Effector KielceKiedy: sobota, 19 styczeń 2013, godz. 17.00Gdzie: Hala Legionów w Kielcach