Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Audioriver 2021. Znany festiwal muzyczny odwołany. Nie może się odbyć pomimo luzowania obostrzeń

Kamil Jabłczyński
Kamil Jabłczyński
Ewelina Wójcik
15. edycja Audioriver zostaje przełożona na przyszły rok i odbędzie się w dniach 29-31 lipca 2022 roku. Wydawać by się mogło, że to dość niecodzienny moment na taką decyzję. To właśnie teraz wraca większość popularnych wydarzeń. Skąd taka decyzja?

Pomimo luzowania obostrzeń organizatorzy uważają, że ich obecny kształt nie pozwala na zorganizowanie wydarzenia. Jak twierdzą, dołożyli wszelkich starań, żeby tak się stało, ale jest to niemożliwe.

Zakładany przez nas format Audioriver 2021 jest niemożliwy do zrealizowania przez obowiązujące wytyczne Rządu .Zakładany w rozporządzeniu limit frekwencji do 250 osób to w naszym przypadku warunek niemożliwy do spełnienia. W tej sytuacji bylibyśmy zmuszeni do odmowy wstępu na teren festiwalu osobom, które wcześniej zakupiły i zachowały swoje karnety na Audioriver – informują organizatorzy.

Jak podają dalej, mają świadomość, że do limitów nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione

Nie mają jednak możliwości oszacowania rzeczywistej liczby takich osób, co znacząco utrudnia planowanie wydarzenia na tak dużą skalę jak festiwal muzyczny. Zwracają też uwagę, że nie wyobrażają sobie, żeby przy upałach ludzie musieli być zobowiązani nosić maseczki przy zamkniętych scenach albo na plaży. To mogłoby być wręcz niebezpieczne dla zdrowia.

Pojawiają się też problemy z artystami. Pochodzący z USA coraz częściej odwołują swój przyjazd, a także informują, że ich występy i trasy koncertowe w Europie będą przełożone na później. Problemy logistyczne tyczą się wszystkich artystów przylatujących spoza Schengen. Co prawda po 48 godzinach od zrobienia testu, przy negatywnym wyniku, obowiązkowa kwarantanna jest anulowana, ale wielu z nich dotychczas pojawiało się w Polsce zaledwie kilkanaście godzin przed występem.

W Polsce zbyt surowe restrykcje?

Wyrażamy nasze całkowite poparcie względem całej branży muzycznej i wspólnych postulatów, aby ograniczyć restrykcje względem obszaru różnego rodzaju eventów, koncertów i imprez masowych. Nie możemy zrozumieć decyzji administracji Rządu, która luzuje obostrzenia w innych obszarach codziennego życia, a uniemożliwia funkcjonowanie wydarzeń na wolnym powietrzu i odbiera nam wszystkim swobodny dostęp do kultury. Są to działania sprzeczne do tych, które występują w innych państwach Unii Europejskiej – piszą organizatory.

Można faktycznie zastanawiać się nad konsekwencją ograniczeń i obostrzeń. Na stadiony piłkarskie obecnie może wejść już 50% ludzi w stosunku liczby dostępnym miejsc. Tym czasem dla takich wydarzeń istnieje wciąż bardzo surowe ograniczenie. Organizatorzy zapowiedzieli jednocześnie, że starają się o zorganizowanie dla fanów mniejszego wydarzenia w innym formacie, ale wciąż zachowującego wyjątkową atmosferę Audioriver. Póki co nie podali jednak szczegółów.

Zobaczcie też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto