AZS Koszalin z brązowym medalem

Historyczny medal mistrzostw Polski w koszykówce mężczyzn zdobył AZS Koszalin. Brązowe medale zawisły w środowy wieczór, 29 maja, na szyjach naszych akademików.

Aż 45 lat czekał AZS na swój pierwszy medal mistrzostw Polski. Ten historyczny wyczyn odnieśli podopieczni Zorana Sretenovicia pokonując w drugim meczu walki o brąz Anwil Włocławek 75-64. Tym razem mecz odbył się przed wypełnioną po brzegi publicznością halą widowiskowo-sportową w Koszalinie. Ponad trzy tysiące kibiców oglądało triumf koszalińskiego zespołu. Spotkanie akademicy rozpoczęli jak zawsze, nerwowo i nieskutecznie. Włocławianie szybko wyszli na kilku punktowe prowadzenie i nie oddali go do końca pierwszej części meczu.Na drugą część spotkania zawodnicy z Koszalina wyszli bardzo skoncentrowani i jak w pierwszym meczu, we Włocławku, zaczęli z wielkiego uderzenia. Już po półtorej minuty gry AZS trafił dwie "trójki" i raz za dwa, co spowodowało wyrównanie wyniku a następnie wyjście na prowadzenie. To była miażdżąca kwarta. Prowadzenia AZS Koszalin już nie oddał do końca meczu. Mądra gra w obronie i skuteczność w ataku i zbiórki na obydwu tablicach pozwoliło wygrać ten mecz 75-64 (12-19; 21-18 ; 21-9; 21-18)W ten właśnie sposób AZS Koszalin mógł świętować swój pierwszy historyczny brązowy medal mistrzostw Polki Tauron Basket Likii sezonu 2012/2013.   BRAWO AZS, BRAWO...
w meczu punktowali:AZS Koszalin: P. Leończyk 7 S. Henry 3 B. Wołoszyn 9 Ł. Wiśniewski 13 R. Bigus 0 R. Jones1 0 D. Harri 12 I. Milicic 11  A. Mielczarek 10
Anwil Włocławek: S. Hajrić 10 K. Szubarga 11 A. Eitutavičius 4 M. Ginyard 11 A. Warszawski 0 D. Słupiński 0 N. Jovanović 5 T. Weeden 7 M. Sokołowski 9 M. Bartosz 7 R. Boykin 0

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?