AZS Politechnika przegrała z Dynamem Krasnodar w Challange Cup

azspw.com
AZS Politechnika Warszawska nie sprostała zespołowi Dynama Krasnodar i w pierwszym meczu 1/8 finału Challenge Cup przegrała na wyjeździe 0-3. Siatkarze Radosława Panasa nie spuścili jednak głów. Od razu zapowiedzieli rewanż przed własną publicznością.

Przez pierwszy set i połowę drugiego na boisku trwała zażarta walka. Politechnika w niczym nie ustępowała dużo silniejszemu rywalowi. Dopiero w połowie drugiej odsłony coś zacięło się w grze stołecznego zespołu. Nie pomagały przerwy na żądanie ani zmiany. Dynamo prowadzone przez świetnie dysponowanego Romana Yakovleva rozkręcało się z akcji na akcję. Doprowadziło partię do końca, a w trzeciej odsłonie meczu nie dało graczom Radosława Panasa żadnych szans.

– Przez półtora seta byliśmy dla Dynama godnym przeciwnikiem. Później na boisku istnieli już tylko rywale – podsumował drugi trener zespołu z Warszawy, Jakub Bednaruk. – Najbardziej żałujemy pierwszego seta. Mieliśmy w nim piłkę meczową! Niestety w najważniejszym momencie nie skończyliśmy czterech ataków z rzędu i o zwycięstwie mogliśmy zapomnieć – zrelacjonował. – W drugiej części meczu cały ciężar gry na siebie wziął Yakovlew. Grał na bardzo wysokiej skuteczności. Nie potrafiliśmy go zatrzymać – pokręcił głową z niezadowolenia Bednaruk.

„Inżynierowie” nie zrazili się jednak porażką. Przeciwnie. – Jesteśmy na siebie wściekli – powiedział Jakub Bednaruk. – Nie możemy już doczekać się rewanżu. Mimo porażki 0-3 Dynamo Krasnodar to rywal w naszym zasięgu. 9 lutego w hali Torwaru to my będziemy górą. Chcemy złotego seta i awansu dalej – zapewnił trener.

Bohater meczu – Roman Yakovlev zapisał na swoim koncie 19 punktów. Atakował z 63 proc. skutecznością. Dzielnie wspierał go Dominikańczyk Elvis Contreras, który zdobył 13 „oczek”. W szeregach Politechniki zaś najlepszy był Wojciech Żaliński: 10 punktów, 50 proc. skuteczności w ataku.

Dynamo Krasnodar - AZS Politechnika Warszawska 3-0 (27:25, 25:21, 25:21)

Skład Dynama: Simon Tischer, Roman Yakovlev, Elvis Contreras, Nikolay Leonenko, Vladimir Hilchenko, Sergey Khoroshev, Alexandr Yanutov (libero) oraz Stanislav Eremin, Vladislav Zhloba, Yuriy Zinko.

Skład Politechniki: Patrick Steuerwald, Paweł Mikołajczak, Wojciech Żaliński, Krzysztof Wierzbowski, Marcin Nowak, Maciej Zajder, Damian Wojtaszek (libero) oraz Grzegorz Szymański, Maciej Krzywiecki, Ardo Kreek, Maciej Gorzkiewicz.

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!