Bank Pekao S.A. zaprasza na Noc Muzeów

Materiał informacyjny Banku Pekao S.A.
Noc Muzeów od kilkunastu lat cieszy się ogromną popularnością w całej Polsce. Bank Pekao S.A. postanowił zaangażować się w tegoroczną edycję wydarzenia poprzez udostępnienie dla odwiedzających wystawy ,,Koloryt rozmaitości ”, przygotowanej we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych. Eksponaty będą dostępne dla odwiedzających w Pałacu Czapskich przy ul. Krakowskie Przedmieście 5 w Warszawie podczas Nocy Muzeów, która odbędzie się 13 maja.

Bank Pekao S.A., jako instytucja o polskich korzeniach z wieloletnimi tradycjami, postanowił po raz kolejny wyjść z inicjatywą propagowania kultury i sztuki, tym razem poprzez zaangażowanie się w tegoroczną edycję Nocy Muzeów. Wystawa „Koloryt rozmaitości” organizowana przez Pekao we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych to wyjątkowa szansa na zapoznanie się z 51 obrazami autorstwa 23 wybitnych polskich artystów, spośród których można wymienić znamienite postaci, takie jak Edward Dwurnik, Julian Fałat, Wojciech Kossak, Jerzy Nowosielski czy Teresa Pągowska.

Wystawa jest bezpłatna, a odwiedzający mogą oglądać eksponaty od 28 kwietnia do 11 czerwca br. w siedzibie Akademii Sztuk Pięknych – Pałacu Czapskich. Bank Pekao szczególnie zachęca do przyjścia na wystawę podczas Nocy Muzeów, aby móc wspólnie z innymi zwiedzającymi docenić piękno polskiej sztuki. Tegoroczna, 19. edycja wydarzenia odbędzie się 13 maja, a w jej ramach zwiedzający będą mogli odwiedzać wystawę w godzinach 18-23.

- Ogromnie cieszę się, że Bank Pekao uczestniczy w szerzeniu kultury wśród Polaków. Dzieła z naszej kolekcji, które do tej pory były dostępne jedynie dla naszych pracowników, teraz będą mogły zachwycać również szerokie grono zwiedzających. Kultura stanowi ważny element dziedzictwa oraz tożsamości i świadomości narodowej. Dlatego staramy się ją promować i wspierać. Mam nadzieję, że wystawa zgromadzi wielu miłośników malarstwa – mówi Leszek Skiba, Prezes Banku Pekao S.A

Bank zadba także o to, aby osoby z innych części kraju mogły obejrzeć kolekcję w bardziej dogodnej dla siebie lokalizacji – w tym celu Pekao planuje zorganizować w przyszłości wystawy plenerowe w wybranych miastach Polski.

- Chcemy, aby dzieła zgromadzone w kolekcji Banku Pekao były dostępne dla wszystkich zainteresowanych, dlatego dążymy do szerokiego ich propagowania w wirtualnym i rzeczywistym świecie. Naszym celem jest dotarcie do szerokiego grona odbiorców – Leszek Skiba, Prezes Banku Pekao S.A.

Bank Pekao S.A. mecenasem sztuki

Wystawa ,,Koloryt rozmaitości ” to jedna z wielu inicjatyw organizowanych przez Pekao w celu promowania sztuki i kultury. Bank ten został założony w 1929 r. i od samego początku swojego istnienia dążył do tego, aby wspierać swoich klientów zarówno w planowaniu i organizowaniu ich finansów, jak również w rozwijaniu ich zainteresowań związanych z kulturą. Jako mecenas sztuki, Bank Pekao od dziesięcioleci gromadzi liczne dzieła, których liczba wynosi obecnie prawie 1200 eksponatów z obszaru sztuk pięknych i użytkowych. Większość z nich to efekty pracy polskich artystów, których Pekao otacza szczególnym zainteresowaniem oraz uwagą.

Połączenie tradycji z nowoczesnością

Troska, którą Bank Pekao S.A. otacza sztukę oraz jej twórców, przejawia się nie tylko poprzez popularyzowanie jej dzieł. Bank stara się także angażować artystów w tworzenie treści komunikacyjnych, aby ich kreatywność oraz zaangażowanie mogły dotrzeć do szerszego audytorium. Jednym z projektów, w który Bank Pekao zaangażował twórców, był album pt. ,,Żubr na Wall Street”, którego premiera odbyła się 25 stycznia w Muzeum Plakatu w warszawskim Wilanowie. Album składał się z 15 plakatów przygotowanych z okazji obchodów 25-lecia Bankowości Prywatnej banku Pekao S.A. Autorami dzieł byli polscy artyści: Lex Drewinski, Błażej Ostoja-Lniski i Kaja Renkas.

Ponadto, z tej samej okazji, Bank Pekao zainicjował projekt Unique, gdzie karta płatnicza po raz pierwszy stała się medium dla sztuki. Znany artysta wizualny, Rafał Bujnowski, fotografując swój obraz „Ściana pracowni” zamknął w kadrach 440 fragmentów abstrakcyjnej kompozycji, które następnie zostały stokenizowane i nadrukowane na karty płatnicze. Ten realizowany wspólnie przez Pekao i MasterCard projekt, łączy w sobie produkt bankowy, artbranding i nowoczesne technologie NFT. Bank Pekao S.A. tym samym jako pierwsza, uniwersalna instytucja finansowa na świecie stokenizował sztukę.

Organizowana przez Pekao wystawa ,,Koloryt rozmaitości ” to zaproszenie do otworzenia się łączącą nas wszystkich kulturę.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Bank Pekao S.A. zaprasza na Noc Muzeów - Echo Dnia Podkarpackie

Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto