Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Banksy z Warszawy. "Ostatnia wieczerza" ozdobiła znak drogowy

Przemysław Ziemichód
Przemysław Ziemichód
Banksy z Mokotowa. Ostatnia wieczerza ozdobiła znak drogowy
Banksy z Mokotowa. Ostatnia wieczerza ozdobiła znak drogowy Paweł Wiśniewski
Mokotowski Banksy może wkrótce objawić swój talent całej Warszawie. Anonimowy artysta ozdobił na starym Mokotowie znak drogowy. Jako źródło swojej inspiracji wybrał "Ostatnią wieczerzę" Leonarda da Vinci. Dalsza część tekstu poniżej.

Banksy z Mokotowa i jego wieczerza

Wielka Brytania ma swojego Banksy'ego, być może i Warszawa doczeka się własnego artysty pokroju anonimowego Brytyjczyka. Na razie, znak na Mokotowie ozdobiło jedno dzieło - fragment "Ostatniej wieczerzy" Leonarda da Vinci. O sprawie poinformowało stowarzyszenie Miasto Jest Nasze:

Nie wiadomo, kim jest autor mokotowskiego dzieła. Podobnie, jak w przypadku wielu artystów “street artu” pozostaje on anonimowy, także dla własnego bezpieczeństwa. W większości sytuacji, bowiem takie “przyozdabianie” miejskiego krajobrazu może narazić nas konflikt z prawem. Nie wiadomo, więc czy powstanie więcej takich dzieł. Jak na razie, anonimowemu artyście grozi mandat - od 20 do 500 zł.

Zobacz też:

Mural przedstawiający Stanisława Grzesiuka, słynnego barda z Czerniakowa w Warszawie z bandżolą w rękach. Powstał w lipcu 2012 roku na Mokotowie w ramach Street Art Doping 2012. Co ciekawe, praca została namalowana na zniszczonym budynku, z którego gdzieniegdzie odpada tynk. Dzięki temu kolory i faktura pracy są różne w zależności od miejsca.

Najciekawsze murale w Warszawie [TOP 10]. Obok nich nie prze...

Banksy z Mokotowa. Co to jest street art?

Banksy to pseudonim jednego z najbardziej znanych ulicznych artystów zajmujących się tzw. “street artem”. Do twórczości tej zalicza się wszelkie dzieła tworzone w przestrzeni miejskiej, najczęściej na ulicy, przeważnie bezprawnie. Banksy zasłyną swoimi dziełami, które od wielu lat stanowią zjadliwy komentarz bieżących wydarzeń politycznych, krytykują konsumpcjonistyczny styl życia, wojny, czy absurdy współczesnego świata. Swoje warte setki tysięcy Euro prace artysta sprzedaje na ulicznych stoiskach w cenie 60 dolarów.

Do jego najważniejszych dzieł należą:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto