MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Basen z widokiem na Pałac Kultury

Krzysztof Jóźwiak
Tak będzie wyglądało piętro rekreacyjne apartamentowca Złota 44
Tak będzie wyglądało piętro rekreacyjne apartamentowca Złota 44
Kultowy apartamentowiec Złota 44 zaprojektowany przez Daniela Libeskinda szybko pnie się do góry. Do końca roku gotowych będzie pierwszych osiem kondygnacji, w tym blisko 1800-metrowe piętro rekreacyjne.

Kultowy apartamentowiec Złota 44 zaprojektowany przez Daniela Libeskinda szybko pnie się do góry. Do końca roku gotowych będzie pierwszych osiem kondygnacji, w tym blisko 1800-metrowe piętro rekreacyjne.

Jego szczegółowy plan pokazujemy obok. W styczniu zacznie się budowa wieży mieszkalnej. To właśnie od jej charakterystycznego kształtu wieżowiec potocznie nazywany jest Żaglem.

192-metrowy apartamentowiec, który jest najwyższym z budowanych obecnie w Warszawie, składa się z dwóch części różniących się bryłą i przeznaczeniem. Pierwszych osiem pięter wznosi się na wysokość około 26 metrów nad poziomem ziemi i stanowi bazę, na której staną piętra mieszkalne.

- W tej chwili zasadnicze prace trwają na kondygnacjach siódmej i ósmej - mówi Beata Łosiak, przedstawicielka Orco Group. - Siódme piętro, na którym znajdą się instalacje techniczne, jest już prawie gotowe. Piętro rekreacyjne, które będzie zwieńczeniem pierwszej części budynku, powstanie do końca roku - mówi Łosiak.

Dostęp do niego będą mieli wszyscy mieszkańcy apartamentów, które powstaną przy Złotej 44. Według założeń Daniela Libeskinda piętro rekreacyjne ma być miejscem, gdzie wypoczną, ale także lepiej się poznają i zintegrują. Warunki do tego będą mieli doskonałe. Od strony południowej budynku powstanie obszerna sala do organizacji przyjęć dla 300 osób.

Obok niej zaplanowano 25-metrowy kryty basen ze stali nierdzewnej. Z basenu i sali zabaw przejdziemy bezpośrednio na wykończony drewnem taras słoneczny o powierzchni ok. 400 mkw., z sezonowym jacuzzi oraz oazą zieleni.

Ponadto na piętrze rekreacyjnym znajdzie się specjalna przestrzeń zabaw dla dzieci, siłownia, sauna, gabinety masażu oraz sala do ćwiczeń i do uprawiania jogi.

Do marca przyszłego roku, piętro rekreacyjne pozostanie w stanie surowym. Dopiero wtedy rozpocznie się aranżacja wnętrz i wyposażanie ich w niezbędny sprzęt.

Wykańczane właśnie piętro siódme będzie stanowić zaplecze techniczne niezbędne do obsługi budynku. To tu zainstalowane zostaną m.in. urządzenia technologii basenu czy urządzenia obsługujące system klimatyzacji.

Po wybudowaniu niższej części Złotej 44 prace przyśpieszą i wieżowiec gwałtownie wystrzeli w górę. - Pierwsze kondygnacje mają większą powierzchnię niż część mieszkalna, a także nieco bardziej skomplikowaną i zróżnicowaną strukturę. Kiedy rozpoczniemy konstruowanie części mieszkalnej, jedno piętro będzie powstawało w tydzień - zapowiada Beata Łosiak.

Budowa pierwszych apartamentów rozpocznie się na początku stycznia 2009 r. Zlokalizowane będą na piętrach od dziewiątego do pięćdziesiątego czwartego. Każdy mieszkanie wyposażone będzie w komputerowy system zarządzania sterowany za pomocą ekranu dotykowego. Ostatnie kondygnacje zajmą luksusowe penthousy. Największy z nich będzie miał aż 371 mkw.

Budynek obsługiwać będzie pięć nowoczesnych wind łączących hol wejściowy, poziomy parkingowe oraz piętro rekreacyjne z poszczególnymi apartamentami. Z parteru na ostatnie piętro dojedziemy w 5 sekund.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto