Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bazar Miejski. Nietypowy second hand otworzy się w Galerii Młociny. Kupować i sprzedawać będą mogli tam wszyscy

Joanna Postrzednik
Joanna Postrzednik
Bazar Miejski to miejsce, gdzie możesz sprzedać lub kupić używane rzeczy
Bazar Miejski to miejsce, gdzie możesz sprzedać lub kupić używane rzeczy Naszemiasto.pl/archiwum
Klimat Bazaru Miejskiego, ale i sama idea utrzymywania przedmiotów we wtórnym obiegu, stały się na tyle popularne, że w Warszawie zostanie otwarta trzecia filia Bazaru. Sklep z używanymi rzeczami zlokalizowany będzie w Galerii Młociny.

Bazar Miejski w Galerii Młociny

Dobra wiadomość dla miłośników mody vintage, idei zero waste i lumpeksów z perełkami. W Galerii Młociny otworzy się trzecia filia Bazaru Miejskiego - kultowej miejscówki z używanymi rzeczami. Będzie to pierwsze tego typu miejsce zlokalizowane w galerii handlowej. Kupimy tam zarówno używane ciuchy, buty, dodatki, biżuterię, ale też kosmetyki, książki, zabawki czy narzędzia. Otwarcie Bazaru Miejskiego na poziomie -1 Galerii Młociny zaplanowane jest na piątek, 4 września 2020 r. - W naszym trzecim punkcie w Warszawie będziemy mogli się pochwalić największą przestrzenią - szykujemy dla Was aż 210 regałów - informuje właściciel.

ZOBACZ: Bazar Miejski - w tym miejscu sprzedasz rzeczy, których już nie potrzebujesz

Bazar Miejski to miejsce, gdzie możesz sprzedać lub kupić używane rzeczy

Bazar Miejski. Nietypowy second hand otworzy się w Galerii M...

Kupować i sprzedawać mogą wszyscy

Najfajniejsze jest to, że każdy z nas może tam kupić i sprzedać swoje niepotrzebne rzeczy. Jednym zdaniem - wszyscy możemy być sprzedawcami w Bazarze Miejskim. Jak to działa? - Prosta sprawa! Aby sprzedać swoje rzeczy w naszym sklepie, wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej BazarMiejski.pli wynająć regał. Kolejny krok to przyniesienie towaru do sklepu i rozłożenie go na swoim regale. Sprzedaż zostaje już w naszych rękach. Za tę usługę pobieramy 20% prowizji od sprzedanych rzeczy - informuje właściciel. Co więcej, Bazar nie prowadzi selekcji towarów. Mogą to być ubrania, buty, płyty, książki, naczynia, zabawki, biżuteria, artykuły dekoracyjne, drobne sprzęty domowe i wszystko, co zmieści się na wynajętym regale. Wartościowe przedmioty, takie jak perfumy czy zegarki, zostaną dodatkowo zabezpieczone klipsem i etykietą antykradzieżową. Drobne rzeczy i urządzenia elektroniczne można wstawić do szklanych gablot.

- Na start przygotowaliśmy dla naszych wystawców specjalną promocję. Ceny wszystkich regałów będą przecenione o 50%. Każdy z wystawców będzie mógł z niej skorzystać raz do końca września - informuje BM.

Trzy lokalizacje

Przypomnijmy, że niespełna trzy lata temu w Warszawie powstał pierwszy Bazar Miejski - sklep w duchu zero waste, w którym każdy może coś wystawić na sprzedaż. Wszystko zaczęło się przy ulicy Oleandrów, rzut beretem od Placu Zbawiciela. Właśnie w tej okolicy w 2017. roku Tomasz Gałkowski otworzył pierwszy Bazar Miejski. Pomysł wykiełkował z zamiłowania do idei zero waste i gospodarki cyrkularnej. - Bazar Miejski bardzo szybko zaczął zyskiwać na popularności, regały się zapełniły, a goście sklepu przekazywali dalej informację, że na Oleandrów można wyszukać wiele skarbów. Tak jest do dzisiaj - ubrania, kosmetyki, zabawki, narzędzia a nawet kilkunastoletni GameBoy. Odwiedzając sklep oparty na zamkniętym obiegu przedmiotów, praktycznie zawsze można wyszperać coś zaskakującego - zdradza właściciel. Pod koniec maja br., u w sąsiedztwie kultowego “Merkurego” na Żoliborzu otwarto drugą filie Bazaru. Teraz przyszła kolej na trzeci punkt - w Galerii Młociny.

Drugie życie używanych rzeczy

Pamiętaj, że jeśli coś wyrzucisz do kosza, to nie oznacza, że ten przedmiot przestał istnieć, a problem został rozwiązany. Lepiej oddać niepotrzebne ubrania np. do recyklingu i w ten sposób dać im drugie życie. Właśnie dlatego powstał Bazar Miejski - aby uświadamiać ludziom, że utrzymanie rzeczy we wtórnym obiegu niesie "korzyści, zarówno środowiskowe, społeczne i ekonomiczne". Jeśli jednak w Twoim mieście nie funkcjonuje takie miejsce, albo po prostu nie masz czasu, aby przejść przez cały proces sprzedaży, możesz wybrać kilkanaście innych opcji. I tak na przykład przeczytane książki oddaj znajomemu lub zanieś do biblioteki, a ubrania, koce, pościel czy ręczniki oddaj do punktu pomocy charytatywnej.

ZOBACZ TEŻ: Wybrano polską Miss Tatuażu. Publiczność oszalała. Zdjęcia tylko dla dorosłych:

Miss Tattoo 2020. 28 kandydatek walczyło o tutuł podczas Warsaw Tattoo Days

Wybrano warszawskie Miss Tatuażu. Jest co podziwiać! Publicz...

Zobaczcie też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto