Bełchatów. Przekonujące zwycięstwa rezerw GKS i ESPN Zjednoczonych

Adam Kieruzel
Na poziomie A-klasy w drugiej grupie piotrkowskiej drugi zespół GKS Bełchatów odniósł piąte zwycięstwo w sezonie, a z kolei ESPN Zjednoczeni Gmina Bełchatów po serii siedmiu meczów ligowych bez wygranej w końcu się przełamali.

W niedzielne południe na drugim boisku Miejskiego Centrum Sportu rezerwy "Brunatnych" rywalizowały z Victorią Żytno. W pierwszej połowie obyło się bez bramek.

W drugiej części meczu pierwszego gola w 48. minucie zdobył Damian Warnecki po podaniu Bartłomieja Lisowskiego. Siedem minut później do siatki trafił Karol Stanek po zagraniu Olafa Hajdasza, a trzy minuty potem to Hajdasz wpisał się na listę strzelców, a asystował Damian Michalak. 68. minuta to trafienie na 4:0 Karola Stanka po asyście rezerwowego Macieja Miedwiediewa.

Dwie minuty potem Bartosz Łudczak obsłużył Damiana Warneckiego, a ten bez zastanowienia z daleka huknął nie do obrony i było 5:0. Później przebudzili się goście, którzy oddali zaskakujący strzał zza pola karnego i Daniel Niźnik musiał wyciągać piłkę z siatki, ale było już za późno. Przyjezdnych w 90. minucie dobił, Paweł Zerka i mecz zakończył się wygraną GKS II Bełchatów 6:1.

Kilkadziesiąt minut później na tym samym boisku ESPN Zjednoczeni Gmina Bełchatów grali z Motorem Bujniczki.
Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył w 13. minucie Filip Przybylski, a siedem minut później podwyższył Łukasz Kruszyńki. Kontaktowego gola Motor zdobył w 37. minucie za sprawą Tomasza Krupy i do przerwy "United" prowadzili 2:1.

Po zmianie stron wystrzelił znów Przybylski, który do siatki trafił w 51. i 54. minucie. Cztery minuty później bramkę samobójczą zanotował Krzysztof Perkowski, a w 61. minucie Dawid Kłys trafił dla gości, a ten sam gracz dał nadzieję ekipie przyjezdnej w 78. minucie, strzelając drugiego indywidualnie, a czwartego w meczu gola dla Bujniczek. Radość gości, nie trwała długo, bo w 82. minucie gola dla ESPN Zjednoczonych zdobył Łukasz Młynarski, a w 88. minucie wynik na 6:4 ustalił Dawid Ozga.

W ligowym zestawieniu wiceliderem jest GKS II Bełchatów z dorobkiem 18 punktów po 8. kolejkach, a "United" plasują się na 8. pozycji z sumą 9 oczek na koncie po 9 rozegranych spotkaniach.

Najbliższy mecz rezerwy GKS rozegrają w Mierzynie z szóstym w tabeli LKS w sobotę 19 października o godz. 15. W niedzielę 20 października ESPN Zjednoczeni zmierzą się w Niechcicach z ostatnim w tabeli Startem o godz. 15.