Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Betonowe podwórka zamieniają się w zielone ogródki. Na Bielanach realizowany jest niesamowity projekt ekologiczny

Joanna Postrzednik
Joanna Postrzednik
Betonowe podwórka zamieniają się w zielone ogródki. Na Bielanach realizowany jest niesamowity projekt ekologiczny
Betonowe podwórka zamieniają się w zielone ogródki. Na Bielanach realizowany jest niesamowity projekt ekologiczny Włodzimierz Piątkowski
Podwórka na warszawskich Bielanach przechodzą metamorfozę. W miejscu betonowych i smutnych placów powstają zielone oazy pełne roślinności. To działania w ramach programu „Bielańskie Rewolucje Podwórkowe”, który powstał z inicjatywy mieszkańców. Dalsza część artykułu oraz zdjęcia ogródków po metamorfozie znajdują się poniżej.

Bielańskie Rewolucje Podwórkowe

- Kolejne podwórka wyremontowane. Betonowa pustynia przy Marymonckiej 151, 153 i 155 zmieniła się w przyjazny skwer z dużą ilością zieleni. Likwidujemy asfalt - zakładamy, że odzyskamy blisko 60% terenu na korzyść zieleni - informuje na swoim Facebooku Włodzimierz Piątkowski - zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany. Zdjęcia przed i po przebudowie robią wrażenie. Miejsce betonowych płyt zastępują trawniki otoczone drzewami oraz krzewami, przybywa drewnianych ławek i donic z kwiatami.

ZOBACZ, jak wyglądają betonowe podwórka po metamorfozie

Betonowe podwórka zamieniają się w zielone ogródki. Na Bielanach realizowany jest niesamowity projekt ekologiczny

Betonowe podwórka zamieniają się w zielone ogródki. Na Biela...

W ostatnich miesiącach udało się również poddać rewitalizacji podwórka m.in. przy ul. Kasprowicza 80, 82, 82A oraz Przy Agorze 27 i Szepietowskiej 2. Aktualnie prace prowadzone są na podwórkach przy Skalbmierskiej 16 i Marymonckiej 35. To nie koniec, bo w planach jest remont podwórek m.in. Wrzeciono 41, Kulczycka 3, Oczapowskiego 2, Skalbmierska 11 i 11a, Schroegera 92/96 oraz Dorycka 9.

Program „Bielańskie Rewolucje Podwórkowe” powstał z inicjatywy mieszkańców, którym zależało na poprawie otoczenia wokół budynków komunalnych. Wciąż każda wspólnota mieszkaniowa może przystąpić do programu i poddać renowacji swój ogródek. Wystarczy złożyć wniosek do wiceburmistrza dzielnicy Włodzimierza Piątkowskiego lub Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami i poczekać na decyzję.


od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto