Białostoccy karatecy wrócili z medalami

Zawodnicy Klubu Karate Shogun Białystok z medalami i pamiątkowymi dyplomami zdobytymi na VIII Międzynarodowych Mistrzostwach Karate Central Europe Open w Bydgoszczy Krystian Różycki
W weekend, 6 i 7 czerwca odbyły się w Bydgoszczy VIII Międzynarodowe Mistrzostwa Karate Central Europe Open pod patronem Polskiego Związku Karate. W dwudniowych zawodach wzięło udział około 400 zawodników zrzeszonych w 42 klubach, m.in. tym z Rosji, Ukrainy, Gruzji, Niemiec i Francji.

W zawodach uczestniczyło 4 zawodników z klubu karate Shogun Białystok - 3 z nich awansowało do finału. Najlepiej spisał się Przemysław Adamowicz, który w konkurencji juniorów 16-17 lat w kumite w kategorii wagowej do 68 kg zdobył złoty medal. Natomiast w kategorii kumite zawodników o wadze do 76 kg srebrny medal wywalczył Maciej Januszewski. W kadetach Prokopiuk Przemysław niestety nie sprostał w finale zawodnikowi z Bełchatowa i musiał zadowolić się 2 miejscem. Nasi zawodnicy wystartowali również w kumite drużynowym juniorów, po wygranych dwóch walkach, w trzeciej o wejście do finału przegrali z zespołem z Bełchatowa (który wygrał konkurencję) i w walce o medal brązowy wypadli słabo, dlatego ostatecznie zawodnicy Shoguna uplasowali się na 4 miejscu.

Turniej stał na wysokim poziomie sportowym. W zawodach sędziowali białostoczanie z klubu Shogun Bialystok: Leszek Kazberuk i Adam Skorupski. Trenerem zawodników jest Sławomir Romańczuk, który za tydzień wraz ze swoimi najstarszymi zawodnikami (seniorami) pojedzie na Mistrostwa Polski AZS do Wrocławia, gdzie będą reprezentować Politechnikę Białostocką.