Bieg Solidarności w Parku Szczęśliwickim

Początek jesieni obfituje w imprezy biegowe. Tym razem miłośnicy tej formy aktywnego wypoczynku spotkali się w Parku Szczęśliwickim na piątym Biegu Solidarności.

Mieszkańcy Ochoty i innych dzielnic spotkali się w sobotę w Parku Szczęśliwickim, żeby poprzez bieganie uczcić utworzoną przed 29 laty „Solidarność”. Oprócz nazwy nie było jednak żadnych akcentów politycznych. Liczyły się tylko emocje sportowe. A tych nie brakowało...

Już po pierwszym biegu, w którym wystartowały dziewczynki z przedszkoli, grupa kibiców jednej z zawodniczek nie zgadzała się z ogłoszonymi wynikami. – Agatka była pierwsza na mecie, a nie druga – krzyczeli jej koledzy, gdy przekroczyła linię mety niemal jednocześnie z rywalką. Po chwili dali się jednak przekonać, że nie pokonała najszybciej dystansu 50 metrów i pogratulowali obu uczestniczkom zawodów.

Dzieci z pierwszych i drugich klas szkół podstawowych miały do pokonania trzykrotnie dłuższy dystans, uczniowie trzecich i czwartych klas biegły 250 metrów, a piąto- i szóstoklasiści 500 metrów.

O ile w przypadku tych kategorii wiekowych zastosowano dodatkowy podział na chłopców i dziewczynki ze względu na dużą liczbę dzieci, to w grupie gimnazjalistów (dystans 1000 m) i licealistów (1500 m) wszyscy biegli razem, ponieważ na linii startu zameldowało się niewiele osób. Młodzież powyżej 16. roku życia reprezentowały zaledwie cztery osoby, w tym jedna dziewczyna. Pozbawiona konkurencji, spokojnie dotarła na metę i zajęła pierwsze miejsce.

Głównym wydarzeniem imprezy był bieg na 5000 metrów. Uczestniczyły w nim 82 osoby. Zwyciężył Adam Słomski z czasem ok. 15 minut. Wśród kobiet triumfowała Julita Kotecka.

- Tak naprawdę to zwyciężyli wszyscy, bo stanęli na starcie i dobiegli do mety. Wygrali, bo aktywnie spędzili czas i wygrali z własnymi słabościami, zwłaszcza ci, co byli ostatni. Im też należą się brawa za wysiłek, za upór w dążeniu do celu – podsumował pan Bogdan, doświadczony biegacz-amator z kilkudziesięcioletnim stażem.

Każdy, kto wziął udział w jednym z biegów, otrzymał dyplom, słodki poczęstunek i gorącą herbatę. Najlepsze "trójki" z każdego dystansu dostały także torby z upominkami.