Bieg Zwycięstwa po raz trzeci w Ostrowcu (zdjęcia)

Ponad 200 uczestników wzięło udział w tegorocznym Biegu Zwycięstwa, zorganizowanym przez Stowarzyszenie na Rzecz Samorządowych Rad Osiedlowych i Gminnych w Ostrowcu.

Bieg Zwycięstwa został zorganizowany już po raz trzeci, znów na początku września. Jego ideą jest uczczenie pamięci ofiar II wojny światowej, stąd start w miejscu upamiętniającym mieszkańców Karczmy Miłkowskiej, zamordowanych przez hitlerowców.Uczestników biegu- głównie młodzież szkolną- powitali prezes Stowarzyszenia na Rzecz Samorządowych Rad Osiedlowych i Gminnych Irena Renduda- Dudek oraz jego patroni- poseł Jarosław Górczyński i wiceprezydent Ostrowca Paweł Górniak. Do pokonania w tym roku był dystans około 5 kilometrów z Karczmy Miłkowskiej, lasem, do ośrodka „Gutwin". Pierwsze osoby dotarły na metę w kilkanaście minut.W kategorii mężczyzn amatorów pierwsze miejsce zajął Piotr Gałek z LO nr II im. J. Chreptowicza, drugie Tomasz Soboń z Zespołu Szkół nr 3, a trzecie Sebastian Gierada z MOS Ostrowiec.Wśród kobiet najszybsza była Ilona Górczyńska z PG nr 4, przed Klaudią Gawron z PSP nr 8 i Aleksandrą Cichocką z ZS nr 3.W kategorii najmłodszych uczestników biegu zwyciężył Mateusz Wiśniewski z PSP nr 8, druga była Wiktoria Rojek z PSP nr 12, a trzeci Jakub Waliszewski z PSP nr 9. Wszyscy mają po 10 lat.Najstarszym uczestnikiem biegu był Janusz Ozdoba, a wśród uprawiających biegi wyczynowo zwyciężyli Dominika Łukasiewicz i Sylwester Lepiarz z MUKS THM Ostrowiec.