Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bilet dla Dwóch w Teatrze Powszechnym. Pierwsza taka inicjatywa w Warszawie

Karolina Kowalska
Bilet dla Dwóch w Teatrze Powszechnym. Pierwsza taka inicjatywa w Warszawie
Bilet dla Dwóch w Teatrze Powszechnym. Pierwsza taka inicjatywa w Warszawie Facebook Teatr Powszechny
Walentynki stały się dobrą okazją i pretekstem dla Teatru Powszechnego, by wprowadzić nowy rodzaj biletu i jednocześnie zwrócić uwagę na problem, o którym idąc na teatralny spektakl, raczej nie zdarza nam się myśleć.

Przed weekendem Teatr Powszechny w Warszawie wprowadził do swojej stałej oferty nowy rodzaj biletu. Jest to skierowany szczególnie do par jednopłciowych "bilet dla dwóch".

Umożliwia on obejrzenie wybranego spektaklu w dowolnym terminie wraz z bliską osobą. Poprzez swoją propozycję Teatr Powszechny pragnie m.in. wyrazić szacunek dla praw mniejszości seksualnych w Polsce.

- Ale nie tylko - podkreśla Mateusz Węgrzyn, rzecznik prasowy teatru, z którym rozmawiamy o projekcie. - Chcieliśmy pokazać, że widzimy naszą widownie i jesteśmy wyczuleni na jej potrzeby. Bo do teatru może przyjść także koleżanka z koleżanką, mama z córką, ojciec z synem, czy koledzy. W naszym projekcie nie chodzi tylko o pary homoseksualne, choć oczywiście zależy nam także na uznaniu ich obecności i zadedykowaniu im oddzielnej oferty, podobnej do funkcjonującego już "biletu dla dwojga". W Teatrze Powszechnym pary jednopłciowe nie są ani dyskryminowane ani promowane, znajdują po prostu coś dla siebie - podkreśla rzecznik.

Jednocześnie obsługa widowni Teatru Powszechnego weźmie udział w warsztatach antydyskryminacyjnych, które mają na celu uwrażliwienie na mechanizmy tworzenia się stereotypów, mowy nienawiści i przemocy wobec mniejszości nie tylko seksualnych, ale także narodowych i religijnych.

- Dbamy cały czas o wysoki poziom obsługi naszych widzów ale każda okazja, do tego, by działać jeszcze lepiej, chce być przez nas wykorzystana - wyjaśnia Mateusz Węgrzyn. - Chcemy, by absolutnie każdy czuł się w naszych murach swobodnie, dlatego staramy się cały czas podnosić nasze kwalifikacje - dodaje.

Bilet dla dwóch dostępny jest w kasie teatru. Można go zrealizować do końca sezonu 2015/2016. Kosztuje 140 zł.


Jeśli jesteś zainteresowany patronatem naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]
Jeśli chciałbyś zrobić projekt niestandardowy z naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto