Błękitni dali się zaskoczyć na początku drugiej połowy

Grzegorz Drążek
W meczu II ligi piłkarskiej Błękitni Stargard przegrali u siebie z Zagłębiem Sosnowiec 0:1.

Błękitni zagrali z Zagłębiem po wysokiej porażce przed tygodniem w Kluczborku z MKS 0:5. To miała być więc rehabilitacja. W pierwszej połowie dzisiejszego spotkania przewaga była po stronie stargardzkiego zespołu, który chciał jak najszybciej strzelić gola. Akcje toczyły się albo w środku pola, albo w pobliżu bramki gości. W Błękitnych strzelali Wojciech Fadecki, Patryk Baranowski, Piotr Wojtasiak, ale bez goli. Najlepszą okazję miał Wojtasiak, ale nie pokonał golkipera gości.W drugiej połowie piłkarze stargardzkiego drugoligowca dali się zaskoczyć. Już pierwsza akcja po przerwie przyniosła gola dla gości. Po dośrodkowaniu z prawej strony gola uderzeniem głową strzelił Tomasz Szatan. Błękitni próbowali odrobić stratę, ale brakowało wykończenia akcji. Bramkowe okazje mieli Wojciech Fadecki i Michał Magnuski, który zmienił Roberta Gajdę. Ten pierwszy trafił piłką w bramkarza Zagłębia, a drugi uderzył niecelnie.W 86 minucie szansę na gola mieli goście, ale golkiper Błękitnych Marek Ufnal był na posterunku i wybił futbolówkę na rzut rożny. Błękitni nie byli w stanie skutecznie odpowiedzieć i przegrali 0:1.Błękitni Stargard - Zagłębie Sosnowiec 0:1 (0:0)Bramka Szatan 46.Błękitni: Ufnal, Liśkiewicz, Wawszczyk, Wojtasiak, Murawski, Flis (57 Kosakiewicz), Fadecki (46 Więcek), Gutowski, Baranowski, Filipowicz (70 Fijałkowski), Gajda (62 Magnuski).