Błękitni Stargard - Gwardia Koszalin 0:1 (0:0)

Grzegorz Drążek
Tadeusz SURMA
Stargardzianie przegrali u siebie z Gwardią Koszalin 0:1.

Stargardzki trzecioligowiec przed tym meczem mógł się chwalić, że nie przegrał na swoim terenie. Piłkarzom Gwardii udało się popsuć Błękitnym tę doskonałą serię. Goście od początku byli aktywniejsi, w pierwszej połowie mieli trzy dobre okazje. Raz na posterunku był bramkarz gospodarzy, a dwukrotnie zawodnicy Gwardii przestrzelali. Stargardzianie odpowiedzieli akcją Daniela Hackiewicza, który jednak miał mało miejsca w polu karnym, by oddać skuteczny strzał.
W 52 minucie było 0:1. Po dośrodkowaniu piłki w pole karne zaspali obrońcy Błękitnych, piłka odbiła się od murawy i trafiła na głowę Wiktora Sawickiego. Napastnik Gwardii nie zmarnował okazji. Później przebudzili się gospodarze, ale gola nie strzelili. Raz świetnie interweniował golkiper Gwardii, a raz obrońca tego zespołu wybił piłkę zmierzającą do bramki po uderzeniu Hackiewicza.
Bramka: Sawicki (52).Błękitni: Ufnal – Batista, Liśkiewicz, Filocha, Lewandowski (75 Pustelnik), Duda (85 Szczygielski), Baszak (62 Wawszczyk), Kubicki, Zdunek (64 Piskorz), Hackiewicz, Gajda.
Gwardia: Kaźmierczak - Goryszewski, Hajman, Ignaszewski, Łożyński, Hałuszka, Kowalczyk (65 Owedyk) Nowacki (85 Pelikan), Wojciechowski, Ogrodowczyk, Sawicki (70 Miętek)