Błękitni Stargard nareszcie wygrali. Królak strzelił 3 bramki, także... plecami

Grzegorz Drążek
Tomasz Królak (z lewej) strzela pierwszego gola dla Błękitnych. Później dołożył jeszcze dwa i zapewnił swojej ekipie komplet punktów. Fot. Tadeusz Surma grzegorz drążek
Pięć goli obejrzeli kibice w Stargardzie. Miejscowi Błękitni pokonali w ostatniej kolejce rundy jesiennej Energetyk Gryfino 3:2. Bohaterem meczu został pomocnik gospodarzy, Tomasz Królak, strzelec trzech goli.

Stargardzianie chcieli w ostatnim meczu rundy jesiennej zrehabilitować się za kompromitującą porażkę sprzed kilku dni z Bytovią Bytów 1:6. Ruszyli więc od początku do ataku. W 12 minucie szansy nie wykorzystał Bartłomiej Zdunek, a trzy minuty później Przemysław Filocha. W odpowiedzi swojej okazji nie wykorzystał Maciej Grąbczewski. Worek z bramkami rozwiązał się w 31 minucie, kiedy dobrą okazję wykorzystał Tomasz Królak, który znalazł się przed bramkarzem gości. Energetyk jeszcze przed przerwą wyrównał. Gola głową strzelił Bogusław Kostrubiec.

Pięć minut po przerwie strzelec gola dla gości nie był już jednak w dobrym humorze. Po jego niefortunnej interwencji w swoim polu karnym piłka uderzyła stojącego przed linią bramkową Królaka w plecy i wpadła do siatki. Sam strzelec gola był taką sytuacją zaskoczony. Przyjezdni raz jeszcze doprowadzili do remisu. W 67 minucie Marcin Mielnik ładnie wypuścił Marcina Łapińskiego, który znalazł się w sytuacji oko w oko z golkiperem gospodarzy i nie zmarnował okazji. Ostatnie słowo należało jednak do Błękitnych, a konkretnie do bohatera tego meczu Królaka. W 79 minucie Robert Gajda podał piłkę do wbiegającego w pole karne Mateusza Jureczki, a ten odegrał ją nieco do tyłu, gdzie stał strzelec dwóch goli dla stargardzian. Królak przyjął futbolówkę i uderzył na bramkę nie do obrony dla golkipera gości.

Błękitni Stargard – Energetyk Gryfino 3:2 (1:1)Bramki: Królak 3 (31, 50, 79) – Kostrubiec (43), Łapiński (67).

Błękitni: Klimaszewski – Filocha (78 Karasiak), Kawczyński, Lewandowski, Gibas, Królak, Jureczko, Duda (70 Jankowski), Zdunek, Gajda (90 Inczewski), Woźniak (31 Jarząbek).Energetyk: Horodyski – Kostrubiec, Mielnik (80 Jasiak), Marżantowicz, Małkiewicz, Deptuła (69 Szandruk), Ludwiczak, Łazarz, Aleksandrowicz, Łapiński, Grąbczewski (65 Czyżewski).

Tabela
1. Chojniczanka  15 33 40-252. Cartusia           15 28 28-203. Orkan                15 27 29-244. Rega                 15 26 22-165. Kaszubia          15 23 31-236. Gryf 95              15 21 33-277. Energetyk         15 21 19-228. Gryf W.              15 20 22-269. Dąb                   15 19 26-2610. Bytovia            15 17 25-2211. Kotwica           15 17 26-3112. Chemik           15 17 25-2913. Błękitni           15 16 29-3414. Astra                15 14 24-3515. Piast                15 14 22-2716. Darzbór           15 12 17-31