Bolesna porażka Resovii we własnej hali

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali z ostatnią drużyną tabeli AZS Częstochową 2:3. To pierwsze punkty w lidze zawodników spod Jasnej Góry a kolejne, które tracą rzeszowianie.

Pierwszego seta pewnie wygrali gospodarze 25:14, ale już w drugim mieliśmy sygnał, że na Podpromiu może dojść do niespodzianki (5:8, 12:15, 18:20). Wtedy na zagrywkę wszedł Łukasz Perłowski i zaserwował trzy asy. Ostatecznie udało się wygrać i tę partię 25:20.Trzeci set był bliźniaczo podobny do drugiego, z tą różnicą, że jak przy stanie 18:20 na zagrywkę poszedł  Perłowski, przewagi nie udało się już odrobić. Set padł łupem akademików 23:25. Wyraźnie nakręceni częstochowianie wygrali też wysoko kolejny set 19:25, a w tie-breaku słaba Resovia uległa 13:15.Wybrane statystyki meczu:Przyjęcie: Resovia 48%, Częstochowa 47%Atak: Resovia 46%, Częstochowa 50%Zagrywki punktowe: Perłowski 3, Tichacek i Achrem po 2 (wszyscy Resovia) Bloki punktowe: Lisinac 5 (Częstochowa), Grzyb (Resovia) i Hunek (Częstochowa) po 2Najwięcej punktów: Bociek (Częstochowa) 35, Achrem (Resovia) 23Asseco Resovia Rzeszów - AZS Wkręt-met Częstochowa 3:0 (25:14, 25:20, 23:25, 19:25, 13:15)Asseco Resovia Rzeszów: Grzyb, Tichacek, Kosok, Achrem, Schoeps, Kovacević i Ignaczak (libero) oraz Perłowski, Lotman, Bartman, Dobrowolski. Trener Andrzej Kowal.AZS Wkręt-met Częstochowa: Hunek, Lisinac, Kaczyński, Hebda, Bociek, Janusz i Piechocki (libero) oraz Szlubowski, Stelmach, Bik, Marcyniak. Trener Marek Kardos.Sędziowali: Marcin Herbik i Tomasz Janik (obaj Warszawa).Widzów: ok. 4000 w tym kilkunastu kibiców z Częstochowy.Aktualna tabela Plusligi:1. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 172. AZS Politechnika Warszawska 153. Delecta Bydgoszcz 124. Effector Kielce 95. Asseco Resovia Rzeszów 96. Jastrzębski Węgiel 97. PGE Skra Bełchatów 88. Indykpol AZS Olsztyn 39. LOTOS Trefl Gdańsk 3 10. Wkręt-met AZS Częstochowa 2 Najbliższe spotkanie Asseco Resovii: 3. kolejka fazy grupowej Ligi MistrzówPrzeciwnik: Bre Banca Lannutti CuneoKiedy: środa, 14 listopada 2012, godz. 18.00Gdzie: Hala Łuczniczka w BydgoszczyTransmisja: Polsat Sport News