Brązowy medal województwa. Judocy Olimpijczyka i Papieżki w głównych rolach

Nadesłane
Kadra województwa kujawsko-pomorskiego wywalczyła brązowe medale drużynowych mistrzostw Polski. W zespole z naszego województwa większość w 9-osobowej ekipie tworzyli judocy MKS Olimpijczyk i UKS Papieżka.

Kadra województwa kujawsko-pomorskiego wywalczyła brązowe medale drużynowych mistrzostw Polski.W zespole z naszego województwa większość w 9-osobowej ekipie tworzyli judocy MKS Olimpijczyk: Kacper Wróbel (46), Dawid Wróbel (66 kg), Radosław Wiśniewski (73 kg) i UKS Papieżka: Adrian Urbański (38 kg), Maciej Bartczak (42 kg) , Patryk Kostuniak (60 kg), Adrian Górczyński (81 kg). Drużynę uzupełnili: Patryk Maciejewski (50 kg) i Krzysztof Załęczny (+81 kg) z TKSJ Toruń.Międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików judo. Trzy złote medale MKS Olimpijczyk Kujawsko-Pomorskie, podczas zawodów w Sobótce koło Wrocławia, pokonało Opolskie 7:3, Śląskie 6:4, Dolnośląskie II 8:2. W półfinale uległo jednak Małopolskiemu 4:6 i zostało sklasyfikowane na trzecim miejscu.Dodajmy, iż złoty medal Drużynowych Mistrzostw Juniorek Młodszych wywalczyła Angelika Szymańska, z MKS Olimpijczyk, wypożyczona na czas zawodów w Gliwicach do Juvenii Wrocław.Niedawno trzy zwycięstwa podczas otwartych zawodów Pucharu Polski zanotowali zawodnicy MKS Olimpijczyk.Zawody rozegrano w Bytomiu. Bezkonkurencyjnymi okazali się Angelika Szymańska (waga 52 kg), Wiktoria Tomczak (w. 48 kg) i Kacper Wróbel (46 kg). XIV Warsaw Judo Open 2012. Sukcesy zawodników MKS Olimpijczyk i UKS Papieżka - To sukces tym większy, że po najwyższe trofea sięgnęli młodzicy (rocznik 1999) mający prawo startu w wyższej kategorii wiekowej. - Swoją klasę potwierdziła Szymańska, mistrzyni Polski juniorek młodszych z wagi 48 kg. - powiedziała Aneta Szczepańska, trenerka MKS Olimpijczyk. - Rywalizacja w Bytomiu była bardzo duża, bowiem do startu stawiły się medalistki Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, uczestniczki mistrzostw Europy i Pucharów Europy. Warto dodać, że dla Tomczak i Wróbla były to historyczne, bo pierwsze sukcesy w PP juniorów młodszych.MKS Olimpijczyk okazał się najlepszy w klasyfikacji medalowej kobiet. W ogólnej jednak musiał uznać wyższość judoków Czarnych Słupsk, którzy wywalczyli cztery złote i po jednym srebrnym i brązowym medalu.Natomiast ich młodsi koledzy wystąpili w Warszawie i w Grudziądzu. Gdzie dwukrotnie pierwsze miejsca zajął Wiktor Lewandowski, Jakub Woźniak był pierwszy i drugi, a Dorian Tomczak pierwszy i trzeci.To kolejne sukcesy w końcówce roku podopiecznych Anety Szczepańskiej i Romana Stawisińskiego. Niedawno brązowym medalistą mistrzostw Polski seniorów został Łukasz Smorzewski.