Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Browar rzemieślniczy "Browarnia Bastion". Ich piwa kupicie wkrótce w całej stolicy [ZDJĘCIA]

Michał Litorowicz
Fot. Michał Mróz, Browarnia Bastion
Choć wystartowali w 2017 roku, ich oficjalny debiut miał miejsce niedawno. W kwietniu 2018 r. w "Browarze Bastion" uwarzono pierwszą partię piwa. W tym przypadku pasja do piwowarstwa domowego przerodziła się w rodzinną firmę. A już wkrótce butelki z logo "Bastionu" będzie można kupić w całej Warszawie. Szczegóły w artykule poniżej.

Warszawska mapa browarów rzemieślniczych wzbogaciła się o kolejne przedsięwzięcie. W Blizne Łaszczyńskiego, a więc miejscowości położonej tuż obok administracyjnych granic stolicy, powstała „Browarnia Bastion”. Choć firmę zarejestrowano w 2017 r., pierwszą warkę piwa uwarzono tu w kwietniu 2018 r. Przez te kilka miesięcy budowano rodzinny browar od samych podstaw – kompletowano i montowano sprzęt, projektowano etykiety i dopełniano administracyjnych procedur.

Jak mówi nam Michał Mróz – pomysłodawca i założyciel „Browarni Bastion” – warzenie piwa jest jego pasją od 2004 r. Wtedy właśnie zaczął swoją przygodę z piwowarstwem domowym. Jak się okazuje, zainteresowania mogą po pewnym czasie przekuć się w realny biznes – Mróz produkuje dziś piwo w pełni profesjonalnych warunkach, później butelkując je i wypuszczając na rynek. Sama warzelnia (aparatura służąca do przygotowania brzeczki) ma pojemność 2000 litrów, natomiast w czterech zbiornikach fermentacyjno-leżakowymi, jakie znajdują się w „Bastionie”, mieści się 1500 litrów trunku.

Jakimi produktami może pochwalić się dziś „Browarnia Bastion”? Na razie w ofercie dostępne są cztery piwne style. Niewiele, choć już teraz można zaobserwować tu ciekawe połączenie żelaznej klasyki z aktualnymi trendami. Poza American Pale Ale i owsianym stoutem, w tankach fermentuje też American Wheat, czyli piwo pszeniczne z dodatkiem amerykańskich chmieli, które „Bastion” zreinterpretował dodając papryczkę jalapeño. Nie zapomniano też o popularnym ostatnio Vermont India Pale Ale – czyli piwie zmętnionym i intensywnie nachmielonym. Jak zapowiada Mróz, wkrótce do powyższego zestawu prawdopodobnie dołączy klasyczny lager.

Założyciel „Browarni Bastion” chce, by jego przedsięwzięcie silnie wpisało się w rzemieślniczy krajobraz stolicy. Zresztą, początki tego procesu dostrzegalne są już dziś – piwa warzone w Blizne Łaszczyńskiego są dostarczane do warszawskich pubów, restauracji i pizzerii oraz sklepów. Obecnie można je kupić w pubach na Jelonkach i Bemowie, Woli i Białołęce, jednak to kwestią czasu, gdy beczki i butelki dostępne będą w każdej dzielnicy.


od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto