Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Browary Warszawskie. Tysiąc mieszkań i gigantyczna powierzchnia biurowa. Koszt - miliard złotych

Redakcja
Browary Warszawskie. Tysiąc mieszkań i gigantyczna powierzchnia biurowa. Koszt - miliard złotych
Browary Warszawskie. Tysiąc mieszkań i gigantyczna powierzchnia biurowa. Koszt - miliard złotych mat. pras.
Teren po dawnych Browarach Warszawskich zmienia się w przestrzeń mieszkaniowo-biurową. Pozostanie historyczna nazwa, a budynki mają służyć „liderom zmian”. Właśnie rusza budowa tej inwestycji, która ma zostać ukończona w 2022 roku.

Zobacz też:

W ramach gigantycznej inwestycji w centrum Woli, na terenie dawnych fabryk i Browarów Warszawskich, powstanie osiedle na tysiąc mieszkań (będą to głównie apartamentowce) oraz kilkadziesiąt biur. W sumie przybędzie 100 tys. mkw powierzchni mieszkalno-biurowej.

- Po latach zwracamy stolicy Browary Warszawskie w zupełnie nowej odsłonie - tłumaczy Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment, dewelopera odpowiedzialnego za inwestycję. - To będzie przestrzeń tętniąca życiem, w której będzie można i mieszkać, i pracować, i robić zakupy, i bawić się - po prostu być. Te wszystkie funkcje będą realizowane w jednym miejscu - dodaje.

Poza przestrzenią mieszkalną i biurową, deweloper chce stworzyć przestrzeń publiczną. Firma odwołuje się do historii tego terenu oraz rodzin Schiele i Haberbusch. - Podobnie jak w przeszłości, nowe Browary Warszawskie stanowić będą ‘space for leaders’, czyli przestrzeń dla liderów zmian, oferując im najlepszą przestrzeń do życia i pracy, w której będą mogli realizować swoje potrzeby kulturalne, artystyczne, rozrywkowe czy kulinarne - dodał Nicklas Lindberg. Zgodnie z założeniami, w przestrzeni mają odżyć zabytkowe obiekty. Problem w tym, że w większości zostały one zniszczone. Na niektórych wizualizacjach, pośród biur pojawiają się zrewitalizowane obiekty. Jak udało nam się dowiedzieć, deweloper planuje generalny remont budynku dawnej warzelni, laboratorium oraz willi fabrykanta.

Kompleks powstanie na warszawskiej Woli, w kwadracie ulic Grzybowska-Wronia-Chłodna-Krochmalna. Całość realizowana będzie przez kilka lat. Wartość projektu to około miliard złotych. Za projekt odpowiada pracownia JEMS Architekci. 


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto