Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Budowa drugiej linii metra nie daje spać mieszkańcom. Miasto obiecuje, że będzie ciszej

Redakcja
naszemiasto.pl/archiwum
Mieszkańcy Bemowa, Bródna i Woli skarżą się na hałas na budowie drugiej linii metra. Wykonawca rozpoczął niedawno budowy nowych stacji na Bemowie i Bródnie, a do końca listopada powinny zostać ukończone trzy stacje - Płocka, Młynów oraz Księcia Janusza. Prace są prowadzone przy dwóch pierwszych inwestycjach niemal całą dobę, a tolerowany za dnia hałas, stał się nie do wytrzymania w godzinach nocnych. Szczegóły w tekście poniżej.

Metro na Wolę - trzy nowe stacje na początku 2020 roku

Dobiega końca budowa kolejnego odcinka drugiej linii warszawskiego metra. Wraz z końcem listopada, skończone będą trzy stacje odchodzące od Ronda Daszyńskiego w stronę Bemowa - Płocka, Młynów oraz Księcia Janusza. Pracy na tym odcinku wciąż jest sporo, ale mieszkańcom najbardziej dają się we znaki rozpoczęte kilka miesięcy temu działania na Bemowie oraz Bródnie, gdzie roboty trwają niemal cały czas.

Mieszkańcy są wyrozumiali wobec hałasów dochodzących z terenu budowy metra w dziennych godzinach pracy, jednak stracili cierpliwość przy nocnych pracach. W tej sprawie interweniowali warszawscy radni, którzy wielokrotnie otrzymywali skargi.

ZOBACZ TEŻ: Metro na Woli prawie gotowe. Tak wygląda stacja Księcia Janusza

Metro na Woli prawie gotowe. Tak wygląda stacja Księcia Janusza

Metro na Woli prawie gotowe. Tak wygląda stacja Księcia Janu...

Robert Soszyński, odpowiadający za sprawy transportowe wiceprezydent Warszawy, poinformował, że na początku września Nadzór Budowy Metra przy udziale Zarządu Transportu Miejskiej zorganizował spotkanie z kierownictwem oraz wykonawcami budów. Rozmawiano o wpływie budowy metra na środowisko, w tym na zakłócanie ciszy nocnej.

Wykonawca ma zminimalizować nocny hałas

Na spotkaniu przeanalizowano wszystkie zgłoszenia dotyczące drgań i hałasu, które wpłynęły do punktu informacyjnego ZTM, Metra Warszawskiego, ratusza oraz działu monitoringu wykonawcy. Wykonawca robót, czyli konsorcjum firm Gulermak i Astaldi, z przeważającym zaangażowaniem tego pierwszego, już wcześniej opracowali procedurę postępowania w zakresie ochrony przed nadmiernym oddziaływaniem hałasu i drgań.

Miasto poinformowało, że niektóre roboty muszą być wykonywane w godzinach nocnych. Chodzi m.in. o przełączenia sieci, przełączenia trakcji i zmiany organizacji ruchu. Badania wykonywane przez ratusz potwierdziły, że skargi mieszkańców były zasadne. Tła akustyczne mierzone w porze nocnej przekraczały dopuszczalne wartości. Wykonawca został zobligowany przez miasto do przeprowadzenia kontroli dotyczącej hałasu w godzinach nocnych. W finałowej fazie budowy na Bródnie oraz przy przyszłych pracach, wykonawca ma zastosować środki ochrony minimalizującego oddziaływanie budowy na środowisko.

Metro na Wolę. Przemysłowy wystrój stacji Płocka. Prace zako...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wielki Piątek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto