Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Budowa TR Warszawa na Placu Defilad. Coraz bliżej wyboru wykonawcy "jednego z najnowocześniejszych teatrów w Europie". W grze cztery firmy

Martyna Konieczek
Martyna Konieczek
Trwa przetarg dotyczący budowy nowej siedziby teatru TR Warszawa, który ma powstać w samym centrum stolicy, tuż obok Pałacu Kultury i Nauki oraz budującego się Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Jak poinformował stołeczny ratusz, generalny wykonawca zostanie wyłoniony spośród czterech firm, które mają czas na składnie ofert do 3 kwietnia. Wykonawcę poznamy najpóźniej w trzecim kwartale 2023 roku. Szczegóły poniżej.

TR Warszawa. Wybór generalnego wykonawcy coraz bliżej

1 kwietnia zeszłego roku TR Warszawa ogłosił przetarg na generalnego wykonawcę budowy siedziby teatru na Placu Defilad. Dzisiaj, 17 lutego, rozpoczął się kolejny etap postępowania o udzielenie zamówienia na wybór wykonawcy. Do złożenia ofert w tym postępowaniu dopuszczone zostały następujące firmy, spełniające postawione kryteria:

  • Budimex S.A.
  • konsorcjum w składzie Korporacja Budowlana DORACO sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Budowlane CALBUD sp. z o.o.
  • Mostostal Warszawa S.A.
  • Warbud S.A.

Termin składania ofert upływa 3 kwietnia 2023 roku. Generalnego wykonawcę budynku TR Warszawa poznamy najpóźniej w trzecim kwartale 2023 roku. Przewiduje się, że otwarcie budynku nastąpi jesienią 2026 roku.

Jeden z najnowocześniejszych budynków teatralnych w tej części świata

Siedziba Teatru Rozmaitości powstanie na Placu Defilad, w ścisłym centrum Warszawy, tuż obok budującego się Muzeum Sztuki Nowoczesnej. TR Warszawa ma być jednym z najnowocześniejszych gmachów pełniących takie funkcje w Europie. Jego całkowita powierzchnia wyniesie ponad 15 000 m.kw.

W środku znajdą się m.in. dwie sale teatralne (BIG BOX i BLACK BOX) o łącznej powierzchni 2 500 m.kw. (w tym sali BIG BOX z największą w Polsce sceną obrotową i modułową widownią na maksymalnie 700 miejsc), a także sale edukacyjne, ośrodek poszukiwań artystycznych, programów rezydencyjnych, studio audio, studio wideo, sale prób, w tym sala prób czytanych, przestronne foyer, restauracja i dwa bary. Każdego wieczoru w budynku teatru w wydarzeniach artystycznych będzie mogło wziąć kilkaset osób.

mat. pras.

"Chcemy zadbać o miejski charakter otoczenia PKiN"

Inwestycja Muzeum Sztuki Nowoczesnej i teatru TR Warszawa jest jednym z flagowych elementów projektu Nowego Centrum Warszawy. Jak podkreślają stołeczni urzędnicy, inwestycje mają "zmienić całkowicie postrzeganie ścisłego centrum Warszawy, przyciągnąć nowych użytkowników i przyspieszyć docelowe urządzenie placu Defilad".

Jestem przekonana, że powstanie kompleksu budynków teatru i muzeum na Placu Defilad przyczyni się do kulturotwórczego rozwoju stolicy, a TR Warszawa i Muzeum Sztuki Nowoczesnej będą często odwiedzane nie tylko przez przez mieszkanki i mieszkańców Warszawy, ale także przez przyjeżdżających do stolicy gości i gościnie z całego świata - mówi Anna Klammer, pełnomocniczka dyrektorki TR Warszawa ds. inwestycji na Placu Defilad.

Nowa siedziba Muzeum Sztuki Nowoczesnej budowana jest w imponującym tempie, ale jednocześnie budzi wiele emocji. Pojawiają się głosy, że projekt nie wpisuje się w warszawską architekturę. Zachęcamy więc do przejrzenia zdjęć z placu budowy oraz wnętrza MSN w artykule poniżej:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto