Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Budżet obywatelski w Warszawie. Można już zgłaszać projekty do 11. edycji. Mieszkańcy mają do dyspozycji rekordową kwotę

Redakcja Warszawa
Redakcja Warszawa
Dzięki pomysłom zgłaszanym przez mieszkańców miasto zrealizowało blisko 4,5 tysiąca projektów
Dzięki pomysłom zgłaszanym przez mieszkańców miasto zrealizowało blisko 4,5 tysiąca projektów Szymon Starnawski
Wystartowała 11. edycja budżetu obywatelskiego w Warszawie. Projekty można zgłaszać zarówno online, jak i w wybranym urzędzie dzielnicy od 1 grudnia do 25 stycznia. Do dyspozycji mieszkańców przeznaczono rekordową kwotę - 105 782 530 zł. Szczegóły poniżej.

Rekordowe pieniądze w 11. edycji BO w Warszawie

Każdy mieszkaniec Warszawy może zgłosić pomysł, jak ulepszyć własne otoczenie, dzielnicę, ulubione miejsce. Wybrane w głosowaniu projekty są później realizowane przez miasto. Zgłoszony w 2019 roku pawilon sąsiedzki na Sadybie był 1 grudnia miejscem konferencji prasowej inaugurującej tegoroczną edycję budżetu obywatelskiego.

Projekt przewidywał zorganizowanie lokalu integracyjnego w specjalnie wybudowanym pawilonie parkowym, w którym obecnie się znajdujemy. Zależało nam na stworzeniu miejsca łączącego pokolenia, integrującego mieszkańców dzielnicy. Potrzebowaliśmy przestrzeni, gdzie każdy może spotkać się ze znajomymi i poznać nieznajomych, pograć w gry towarzyskie, przedstawić własne dokonania, zorganizować wystawę, odczyt, prezentację, wziąć udział w bezpłatnych zajęciach - wymienia Katarzyna Molska, architektka oraz autorka projektu na Skwerze Ormiańskim.

Zgłoszenia do 11. edycji można wysyłać przez stronę internetową budżetu obywatelskiego Warszawy lub w tradycyjnej, papierowej formie w wybranym urzędzie dzielnicy.

Za warszawiakami pierwsza dekada budżetu obywatelskiego
Dzięki pomysłom zgłaszanym przez mieszkańców miasto zrealizowało blisko 4,5 tysiąca projektówUM Warszawa

Blisko 4,5 tysiąca zrealizowanych pomysłów

Dzięki pomysłom zgłaszanym przez mieszkańców zrealizowano blisko 4,5 tysiąca projektów. W minionych edycjach wybierano głównie propozycje edukacyjne i sportowe (warsztaty, wykłady, zajęcia ruchowe) oraz architektoniczne czyli miejsca aktywności dla dorosłych i dzieci, modernizację boisk i skwerów. W ostatnich latach przeważały inicjatywy „zielone”, tj. rozbetonowania i nasadzenia.

Od wielu lat budżet obywatelski jest narzędziem, które wskazuje aktualne potrzeby mieszkańców Warszawy. Pozwala wyznaczyć wspólne cele, jednoczy i aktywizuje. Jak co roku, liczymy na kreatywność warszawianek i warszawiaków. Warto porozmawiać z sąsiadami o tym, czego brakuje w Waszej okolicy - podkreśla Sławomir Potapowicz, wiceprzewodniczący Rady Warszawy.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto