Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Budżet obywatelski, Warszawa. Głosowanie przeniesione z powodu koronawirusa. ''Mamy sytuację wyjątkową i musimy reagować''

Martyna Konieczek
Martyna Konieczek
Sylwia Dąbrowa/archiwum
Warszawscy radni zmienili harmonogram obecnej edycji budżetu obywatelskiego. Przedłużono czas na ocenę projektów zgłoszonych przez mieszkańców, a głosowanie zostało przeniesione na jesień. Urzędnicy podjęli taką decyzję ze względu na trwającą epidemię koronawirusa. Szczegóły poniżej.

Budżet obywatelski - głosowanie przeniesione na wrzesień

Rada Warszawy zdecydowała o zmianie harmonogramu przebiegu bieżącej, 7. edycji budżetu obywatelskiego. Jak podkreślili urzędnicy, Wprowadzenie w Polsce stanu zagrożenia epidemiologicznego, a następnie stanu epidemii oraz liczne zakazy i regulacje wprowadzone przez organy administracji rządowej, uniemożliwiają sprawną realizację budżetu obywatelskiego w Warszawie.

Etap oceny projektów został wydłużony do 24 czerwca. Rozpatrywanie odwołań od negatywnej oceny projektów, zgodnie z nowych harmonogramem, przypada od 24 czerwca do 14 sierpnia. Z kolei głosowanie odbędzie się w dniach 1-15 września, a wyniki zostaną ogłoszone 30 września. Projekty wybrane w tej edycji będą realizowane w 2021 roku, o ile sytuacja umożliwi ich pełną realizację. Pozostałe zasady, regulujące przebieg budżetu obywatelskiego w Warszawie, nie zmieniły się.

- Mamy sytuację wyjątkową i musimy reagować. Liczę, że ten dodatkowy czas pozwoli dokładniej zweryfikować zgłoszone projekty - powiedziała Aldona Machnowska-Góra, dyrektor koordynator ds. kultury i komunikacji społecznej.

Najciekawsze propozycje, na które możecie głosować w budżecie obywatelskim na 2021 rok, znajdziecie tutaj:

Projekt zakłada budowę dwóch wodnych placów zabaw - na terenie Warszawskiej Strefy Rodziny przy Parku Fontann oraz na terenie parku Pole Mokotowskie. Miałyby stać się one atrakcyjną i bezpieczną inwestycją na gorące i upalne dni w mieście. Wodny plac zabaw jest instalacją obejmującą nieckę o niewielkim wgłębieniu i antypoślizgowej, zwykle barwnej nawierzchni.
Na niej ustawione są różnorakie, kolorowe urządzenia tryskające wodą - łuki, słupki, grzybki, czy kołowrotki. Woda tryska z nich na wiele różnych sposobów, a dzieci mogą szaleć godzinami w ciepłe i upalne dni. I jest bezpieczną instalacją. Ponadto woda jest podgrzewana do temperatury kilkunastu stopni, co pozwala uniknąć szoku termicznego. Szacowany koszt to 4,2 mln złotych.

Owocarium, planetarium czy darmowa komunikacja. Sprawdź najc...

Zobaczcie też:

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto