Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Budżet partycypacyjny 2016. We wtorek ostatni dzień na złożenie projektu

Karolina Kowalska
budżet partycypacyjny 2016
budżet partycypacyjny 2016 archiwum polskapresse
Tylko do wtorku, 17 lutego mieszkańcy Warszawy mogą składać projekty w ramach drugiej edycji budżetu partycypacyjnego. Do dyspozycji jest ponad 51 milionów złotych.

Formularz z opisem pomysłu na projekt do budżetu partycypacyjnego i wszystkimi potrzebnymi załącznikami można złożyć do 17 lutego 2015 r. poprzez formularz internetowy lub papierowo w urzędzie dzielnicy (osobiście lub listownie). Należy wypełnić wszystkie pola, zebrać 30 podpisów od osób, które uważają, że pomysł jest ważny i warty poparcia. Propozycje mogą dotyczyć wielu sfer życia, np. sportu, kultury, komunikacji, przestrzeni publicznej, zieleni miejskiej. Dotychczas wpłynęło ponad 180 projektów i z godziny na godzinę ta liczba rośnie. Najwięcej złożyli mieszkańcy dzielnicy Wola, Wawer i Mokotów.

– Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców Warszawy zorganizowaliśmy osiem maratonów pisania projektów do budżetu partycypacyjnego. W ich trakcie kilkuset mieszkańców stolicy uzyskało pomoc w wypełnieniu formularzy zgłoszeniowych, oraz skonsultowało swój pomysł. W najbliższych dniach odbędzie się w Warszawie jeszcze pięć maratonów – mówi Urszula Majewska, zastępca dyrektora Centrum Komunikacji Społecznej.

Od 27 lutego do 22 marca 2015 r. odbędą się publiczne dyskusje nad zgłoszonymi pomysłami. To bardzo ważny element budżetu partycypacyjnego. Mieszkańcy będą mogli poznać każdy projekt i przekonać się na który z nich zagłosować, który jest dla nich najbardziej potrzebny i najciekawszy.

Finałem będzie głosowanie w drugiej połowie czerwca, w efekcie którego zostaną wybrane projekty do realizacji w kolejnym roku budżetowym. Głosować będzie mógł każdy mieszkaniec Warszawy, drogą elektroniczną, osobiście lub korespondencyjnie w jednej wybranej przez siebie dzielnicy.

Rozpoczęły się pierwsze dyżury konsultacyjne. W każdej dzielnicy urzędnicy udzielają wsparcia mieszkańcom, którzy mają pomysł na budżet partycypacyjny i chcą zgłosić swój projekt. W trakcie dyżurów warszawiacy dowiedzą się więcej na temat budżetu partycypacyjnego, zadań własnych dzielnicy, przykładowych kosztów poszczególnych działań, mapy własności danych terenów, a także uzyskają pomoc w wypełnieniu formularza.

Zobacz także: W maju ruszy pierwszy park trampolin w Warszawie

- Bardzo się cieszę, że mogłam przyjść na dyżur konsultacyjny i dowiedzieć się jak działa budżet partycypacyjny w mojej dzielnicy. Dzięki pomocy urzędników już wiem co mam zrobić, aby prawidłowo zgłosić projekt – powiedziała po jednym z pierwszych spotkań mieszkanka Ursynowa - Teraz nie pozostaje mi nic innego jak zachęcić moich sąsiadów do poparcia pomysłu. Myślę, że jest tak ciekawy, że nie będę miała problemu z uzyskaniem 30 podpisów.

Tutaj znajdziesz terminy dyżurów w Twojej dzielnicy: Dyżury konsultacyjne w dzielnicach

Ułatwieniem dla mieszkańców stolicy w drugiej edycji budżetu partycypacyjnego jest możliwość zgłaszania projektów poprzez formularz internetowy. To rozwiązanie pozwala na szybki i pełny dostęp do opisów projektów, a także na łatwiejszy kontakt pomiędzy autorami projektów i mieszkańcami. Formularz z opisem pomysłu na projekt do budżetu partycypacyjnego i wszystkimi potrzebnymi załącznikami można złożyć do 17 lutego 2015 r. internetowo lub papierowo w urzędzie dzielnicy (formularz do pobrania w urzędzie dzielnicy) lub przesyłając go na adres urzędu. Należy wypełnić wszystkie pola, zebrać 30 podpisów od osób, które uważają, że pomysł jest ważny i warty poparcia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto