Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Butelkomaty i elektropunkty kolejne stanęły w Warszawie. Nowe urządzenia pojawiły się na Woli

Redakcja
Urząd Dzielnicy Wola Warszawa
Butelkomaty stanęły przy przedszkolu na ulicy Boguszewskiej i w Parku im. Edwarda Szymańskiego na warszawskiej Woli. Można tam wrzucać plastikowe butelki, nakrętki oraz puszki. Ponadto w kilku innych punktach dzielnicy ustawione są też samoobsługowe pojemniki na elektroodpady. Znamy dokładne lokalizacje tych urządzeń.

Butelkomaty, czyli urządzenia na plastikowe butelki, puszki i nakrętki, jak również aluminiowe opakowania, mają przypominać warszawiakom o konieczności segregowania odpadów. Jest to wyjątkowy projekt z Budżetu Obywatelskiego, na który zagłosowało w sumie 2555 mieszkańców stolicy.

Jak poinformował Urząd Dzielnicy Woli, w tej części miasta pojawiły się dwa nowe butelkomaty. Urządzenia zostały ustawione przy przedszkolu na ul. Boguszewskiej i w samym sercu Parku im. Edwarda Szymańskiego, tuż przy przejściu nad sztuczną rzeką. Z urządzeń można korzystać całą dobę.

Butelkomaty i elektropunkty kolejne stanęły w Warszawie. Now...

- Plastik jest szkodliwy dla naszego zdrowia i bardzo zanieczyszcza środowisko, dlatego prawidłowa segregacja jest tak istotna. Oddawanie go do recyklingu jest kluczowe, a każda akcja i działanie, które wspiera takie postawy jest ważne – tłumaczy zastępczyni burmistrza, Grażyna Orzechowska-Mikulska.

Władze dzielnicy przypominają, ze segregacja śmieci jest naszym obowiązkiem. Działanie to realnie wpływa na poprawę stanu otaczającego nas środowiska.

- Większość z nas będąc w domu, stara się segregować śmieci i dzielić je na 5 podstawowych frakcji – wskazuje Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – Problem jednak pojawia się, kiedy przebywamy poza domem. W przestrzeni publicznej brakuje kontenerów do segregacji śmieci, a plastikowe lub aluminiowe opakowania, takie jak butelki czy puszki, lądują najczęściej w koszach na odpady zmieszane, przez znacznie trudniej poddać je recyclingowi – dodaje.

Butelkomaty, które są czynne całą dobę i nieustannie monitorowane, stoją w widocznych miejscach dostępnych dla wszystkich i są proste w obsłudze. Maszyny same informują odpowiednie służby o stanie ich wypełnienia oraz przesyłają informacje o awariach uniemożliwiających ich prawidłową pracę. Opróżnienie takiego butelkomatu odbywa się w czasie do 48 godz. Za odbiór śmieci odpowiada firma AG-Complex Sp. Z o.o.

Samoobsługowe pojemniki na elektroodpady na Woli

To jednak nie koniec ekologicznych nowości na Woli. Dzielnicowy Zakład Gospodarowania Nieruchomościami postawił samoobsługowe pojemniki na elektroodpady, do których można wrzucać zużyte żarówki, baterie, tonery, kasety czy płyty albo niedziałające telefony.

- Skrzynie posiadają siedem oddzielnych tub o pojemności 33 litrów i średnicę otworów wrzutowych dopasowaną do poszczególnych kategorii odpadów. Do tego same tuby są ekologiczne i zabezpieczone przed wyciekiem, a otwór na żarówki ma konstrukcję zapewniającą deponowanie ich w sposób chroniący przed stłuczeniem – podał Mateusz Witczyński rzecznik prasowy Urzędu Dzielnicy Wola.

Pojemniki na elektroodpady znajdziemy przy:

  • ul. Bema 70,
  • ul. Płockiej 32,
  • Skwerze Sierpnia 1944,
  • ul. Ciołka 33,
  • ul. Redutowej 48,
  • ul. Piaskowej 7
  • ul. Krochmalnej 3

Władze miasta podały, że zamontowanie butelkomatów w dwóch lokalizacjach to koszt 290 000 złotych.

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto