Cavaliada w Warszawie - Kiecoń pierwszy w Dużej Rundzie

Karolina Kowalska
Mściwoj Kiecoń na koniu Urbane. Cavaliada 2014 w Warszawie.
Mściwoj Kiecoń na koniu Urbane. Cavaliada 2014 w Warszawie. Bartłomiej Zborowski
Cavaliada w Warszawie. Mściwoj Kiecoń wygrał na stołecznym Torwarze konkurs Dużej Rundy zawodów jeździeckich w skokach przez przeszkody Cavaliada 2013/14, które są także finałem Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Trójka najlepszych pojedzie na kwietniowy PŚ do Lyonu.

Kiecoń dosiadający Urbane popisał się na Cavaliadzie bezbłędnym przejazdem. Na drugim miejscu, w konkursie zaliczanym do kwalifikacji Ligi Europy Centralnej, z czasem gorszym o niecałą sekundę uplasował się Niemiec Felix Hassmann na ogierze Cayenne WZ. Trzecie miejsce zajęła młoda polska zawodniczka – Zuzanna Gowin na wałachu Emperio Van’t Roosakker.

W konkursie Małej Rundy otwierającym zmagania zawodników podczas Cavaliady w Warszawie 2014 o nagrodę Centralnego Ośrodka Sportu Torwar wygrała Nawojka Kiecoń na klaczy Charyzma W. Na trzecim miejscu uplasował się Maksymilian Wechta na holsztyńskim ogierze Quilbet. Polskich zawodników podzielił na podium Duńczyk Martin Dinesen Neergaard na Boyzon St Tropez.

Konkurs Średniej Rundy Cavaliady o nagrodę John Deere wygrał Hassmann pokonując parkur bezbłędnie na Horse Gym’s Kira. Drugie miejsce przypadło jego rodakowi Marcelowi Marchallowi na Va Petit D’Hoogpoort, a trzecie Estończykowi Reinowi Pilli na Virgin Express.

Liderem rankingu Ligi Europy Centralnej pozostaje Rosjanin Władimir Bieliecki. Na drugą pozycję wysunął się Czech Ales Opatrny.

W konkursie Potęgi Skoku Cavaliady triumfował Bieliecki (190 cm).

Czterodniowe zawody w stolicy są ostatnim etapem imprezy Cavaliada Tour 2013/14. Pierwsze gościł w grudniu Poznań, a drugie w marcu Lublin.