Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Centrum Edukacji Ekologicznej powstanie na Młocinach. Miasto pokazało niesamowite wizualizacje. Co będzie się tam działo?

Redakcja
Centrum Edukacji Ekologicznej ma powstać przy ulicy Papirusów 1/3 na Młocinach w Warszawie. Modernizację przejdzie także zlokalizowana tam leśniczówka. Znamy koszt inwestycji.

Stołeczny ratusz zapowiedział realizację sporej inwestycji. Chodzi o Centrum Edukacji Ekologicznej. Budowa będzie realizowana przez Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta tuż przy popularnym wśród mieszkańców Warszawy Lesie Młocińskim. Projekt zakłada m.in. rozbudowę dotychczasowej bazy dydaktycznej Lasów Miejskich – Warszawa oraz wyremontowanie pobliskiej leśniczówki.

Dbanie o planetę to nie tylko codzienna troska o środowisko, ale też pogłębianie wiedzy na ten temat. A gdzie lepiej przyswajać informacje o ekologii i przyrodzie niż w jej bezpośrednim otoczeniu? Las Młociński nadaje się do tego doskonale. A to przecież tylko jedno z takich miejsc w stolicy, do dyspozycji mieszkańców są też m.in. placówka w Lesie Kabackim czy nadwiślański "Kamień" –tłumaczy prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Centrum Edukacji Ekologicznej i 25 tys. osób rocznie

Głos w sprawie budowy Centrum zabrał także wiceprezydent stolicy Michał Olszewski, który zdradził, że rocznie z obiektu będzie mogło korzystać nawet 25 tys. osób.

Centrum Edukacji Ekologicznej powstanie na Młocinach. Miasto...

Dzięki inwestycji warszawiacy zyskają kolejne miejsce na mapie miasta, w którym poszerzą swoją wiedzę z zakresu ekologii. Szacujemy, że rocznie z tego nowoczesnego obiektu będzie mogło skorzystać nawet 25 tys. osób – przyznaje Olszewski.

Nowe Centrum Edukacji Ekologicznej będzie parterowym budynkiem o powierzchni ponad 1200 metrów kwadratowych. Budynek będzie wyposażony m.in. w wielofunkcyjną salę konferencyjno-warsztatową, sale edukacyjne, pomieszczenia biurowe, szatnie oraz zaplecze sanitarne.

Będzie to miejsce dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Jak zapewnia Urząd Miasta, budynek będzie energooszczędny i ekologiczny. Źródłem ogrzewania będą pompy ciepła zasilane energią elektryczną z ogniw fotowoltaicznych.

Ciekawostką jest to, że Centrum Edukacji Ekologicznej będzie posiadać zielony dach. Przewidziane jest także utworzenie ogrodu deszczowego.

Centrum Edukacji Ekologicznej i oferta edukacyjna

Głównymi odbiorcami zajęć będą uczniowie szkół i przedszkoli, ale w placówce nie zabraknie także warsztatów dla dorosłych i dla rodzin.

- W ramach inwestycji przeprowadzony zostanie też remont pobliskiej leśniczówki. Budynek ma 190 metrów kwadratowych i wpisany jest do gminnej ewidencji zabytków. Oprócz codziennej działalności kawiarnianej, będą się w nim odbywały m.in. wernisaże, wystawy plastyczne, spotkania z autorami. Budynek posłuży również edukacji ekologicznej. Wewnątrz ma się znajdować pełne zaplecze sanitarne, w tym toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – podaje Małgorzata Gajewska rzeczniczka Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta.

Prace wykona konsorcjum firm: MODANTA Sp. z o.o., Cora New Sp. z o.o. oraz P.B.E. "ELBUD" Gdańsk S.A. Planowany termin zakończenia inwestycji to druga połowa 2023 roku.

Koszt inwestycji to 17,1 mln zł.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto