Cheeloo Dębica zajęło drugie miejsce w II lidze hokeja na lodzie

Sławek Oskarbski
Na lodowisku w Dębicy niespodzianki nie było. W turnieju finałowym grupy wschodniej II ligi hokeja, triumfowała drużna KKH Kaszowski Krynica. W finale pokonała Cheeloo Dębica 6-1.

Dwudniowe zawody były fazą play-off grupy wschodniej. W pierwszy dzień najlepszy w fazie zasadniczej KKH urządził łomot zespołowi LHT Lublin, wygrywając aż 22-6. W spotkaniu drugiej (Cheeloo) i trzeciej drużyny (Hokejomania Sanok) fazy zasadniczej po raz piąty w tym sezonie górą byli dębiczanie. W przeciwieństwie jednak do wcześniejszych meczów tych drużyn, tym razem nie było zaciętego pojedynku. Dębiczanie wygrali nadspodziewanie gładko 11-1.Zaskakujący przebieg miał mecz o trzecie miejsce. Zamiast pewnej wygranej Hokejomanii, było sporo emocji. Wprawdzie sanoczanie planowo wyszli na prowadzenie 6-2, ale potem pozwolili lublinianom doprowadzić do remisu. Ostatecznie drużyna z Podkarpacia wygrała 8-7 i utrzymała wywalczone w fazie zasadniczej trzecie miejsce w grupie wschodniej.W finale turnieju gospodarze faworyzowanym gościom z Krynicy dotrzymywali kroku przez prawie 1,5 tercji. Pod koniec pierwszej tercji miejscowi cieszyli się nawet ze zdobycia bramki, ale tylko przez kilka sekund. Sędziowie po naradzie uznali, że krążek nie wpadł do bramki. Druga połowa drugiej tercji zadecydowała o losach meczu. Hokeiści Cheeloo dali sobie strzelić aż pięć bramek, odpowiadając tylko jedną. W ostatniej tercji kryniczanie dorzucili jeszcze jednego gola i wygrali ostatecznie 6-1. Zostali tym samym mistrzem grupy wschodniej i 6 kwietnia zagrają w Poznaniu ze zwycięzcą grupy zachodniej o mistrzostwo II ligi i prawo awansu do I ligi.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0