Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Chmielna 89. Na Woli „wyrosła” piramida. To jeden z najlepszych projektów w Warszawie

Piotr Wróblewski
Piotr Wróblewski
Krystian Dobuszyński
Piramida na Woli prawie gotowa. Podobno Chmielna 89 jest już w całości wynajęta. Na pewno jest to jeden z najlepszych projektów architektonicznych w Warszawie. Nietypowy kształt budynku oraz ekologiczne rozwiązania przyniosły już biurowcowi prestiżową nagrodę.

Kończy się budowa przy Chmielnej 89. Choć sam biurowiec nie ma imponującej wysokości (79 metrów / 14 kondygnacji), ani rozmiarów (26 tys. mkw.), wydaje się, że stanie się jednym z symboli współczesnej Warszawy. Wszystko ze względu na charakterystyczny kształt przypominający piramidę uciętą wzdłuż jednego z boków.

Deweloper – Cavatina – podaje, że nietypowy wygląd autorstwa renomowanej pracowni Epstein nawiązuje do kryształu. Sam budynek został podzielony na dwie części. Od strony Alei Jerozolimskich widzimy szklaną bryłę o ostrych krawędziach ze stalowymi elementami. Natomiast patrząc od Chmielnej zauważyć można łagodniejszy spad oraz zielone tarasy, które „rozlewają się” w kierunku ulicy. Z nich pracownicy będą mogli oglądać panoramę nowego „City”, które buduje się na Woli.

Chmielna 89. Na Woli „wyrosła” piramida. To jeden z najlepsz...

Budowa powinna zakończyć się pod koniec roku. Wiadomo, że większość budynku jest już wynajęta. W parterze znajdzie się popularna stołówka Niezły Kocioł (430 mkw.) oraz coworking UMA Workspace (2,5 tys. mkw.), który na trzecim piętrze przygotuje 170 miejsc do pracy. Zgodnie z zapowiedziami w budynku ma znaleźć się także kawiarnia oraz lokale usługowe. Jak donosi „Puls Biznesu” pozostałą przestrzeń biurową wynajęło PKO BP, które chce w tym czasie stopniowo remontować swoją główną siedzibę przy ul. Puławskiej.

Nietypowy wygląd budynku, a także ekologiczne rozwiązania zostały docenione podczas European Property Award w Londynie. W zeszłym roku Chmielna 89 otrzymała tam nagrodę „Best Office Development in Poland”. Co ciekawe, mimo, że w budynku pracować będzie prawie dwa tysiące osób, przewidziano jedynie 122 miejsca parkingowe. Założono, że większość pracowników docierać będzie transportem publicznym.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wielki Piątek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto