Co warto wiedzieć o kosmetykach naturalnych?

Artykuł sponsorowany phlov.com

Natura to źródło nieskończonej inspiracji – także dla firm z branży kosmetycznej. Składniki pochodzenia roślinnego i mineralnego od wieków były wykorzystywane do pielęgnacji twarzy i ciała. Stres, szybki tryb życia, smog, alergeny, promieniowanie UV to tylko niektóre czynniki, które w negatywny sposób wpływają na kondycję skóry. Czy powrót do tego, co naturalne może być odpowiedzią na wyzwania współczesnego świata? Coraz więcej osób unika drogi na skróty. Szuka kompleksowych rozwiązań pielęgnacyjnych, chcąc dać swojej skórze to, czego naprawdę potrzebuje.

Kosmetyki naturalne to:

  • prosty skład

Dzika róża, ostropest, olej z nasion kamelii japońskiej, ekstrakt z owoców kigelii, różowa glinka: kosmetyki naturalne zawierają składniki pochodzenia roślinnego i mineralnego. Znajdziesz w nich przede wszystkim ekstrakty roślinne, naturalne cukry, elektrolity, bioaktywne emolienty, adaptogeny, sproszkowane grzyby oraz oleje bogate w kwasy tłuszczowe omega-6 i omega-9.

  • wielozadaniowość

Kosmetyki naturalne są dostępne w różnej postaci: kremów, mydeł, balsamów, mgiełek, toników czy olejków o działaniu nawilżającym, regenerującym, przeciwzmarszczkowym, wzmacniającym, liftingującym, oczyszczającym, rewitalizującym i przeciwutleniającym. Znajdują zastosowanie w pielęgnacji twarzy, ciała i włosów.

  • długotrwałe działanie

Kosmetyki naturalne nie rozleniwiają skóry, lecz zmuszają ją do pracy. Zawarte w nich składniki aktywne nie działają wyłącznie powierzchniowo, lecz docierają do głębokich warstw, dzień po dniu poprawiając wygląd twarzy, dekoltu, brzucha, stóp czy dłoni. Preparaty bazujące na składnikach pochodzenia naturalnego dogłębnie nawilżają i likwidują podrażnienia, sprawiając, że skóra staje się jędrniejsza, gładsza i bardziej rozświetlona.

  • neutralny zapach

W kosmetykach naturalnych nie znajdziesz sztucznych aromatów. Co nie znaczy, że nie mają zapachu w ogóle! Pachną jednak inaczej niż preparaty zawierające składniki pochodzenia syntetycznego. Subtelniej i… naturalniej.

  • odpowiedź na potrzeby skóry wrażliwej

Kosmetyki naturalne to najlepszy wybór do cery dojrzałej, suchej, naczynkowej, atopowej, nadwrażliwej czy trądzikowej. Dzięki temu, że nie zawierają sztucznych barwników czy konserwantów minimalizują ryzyko powstania reakcji alergicznych. Likwidują przebarwienia i łagodzą podrażnienia. Przynoszą nie tylko chwilową ulgę, ale realnie wpływają na poprawę stanu skóry osób o szczególnych potrzebach.

  • ekoopakowania

W przypadku wielu firm działających w branży kosmetyków naturalnych fascynacja przyrodą nie kończy się na stworzeniu preparatu o prostym składzie bez zbędnych dodatków i ulepszaczy. Niektóre marki podchodzą do procesu produkcji w sposób holistyczny: dbają nie tylko o potrzeby człowieka, ale także środowiska naturalnego: tworzą opakowania z surowców nadających się do recyklingu i nie korzystają ze składników, których pozyskanie w jakikolwiek sposób wiązało się z cierpieniem zwierząt. To odpowiedź na oczekiwania coraz bardziej świadomych klientów, którzy wiedzą, że aby czerpać z dobrodziejstw natury, trzeba się zaangażować w jej ochronę.

Kosmetyki naturalne dostępne są na stronie https://www.phlov.com/

Dodaj ogłoszenie