Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Cykl otwartych wykładów o ekologii na ochockim kampusie UW

Karolina Kowalska
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Fot. Bruno Fidrych
Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym jak co roku w semestrze letnim zaprasza na cykl spotkań z ekologią i środowiskiem, które potrwają do końca maja. Cykl wykładów "Wybrane zagadnienia z ekologii i ochrony środowiska. Zrównoważony rozwój w teorii i praktyce" przybliżyć ma problemy środowiska osobom, które niekoniecznie miały wiele wspólnego z naukami przyrodniczymi.

Prowadzący je naukowcy chcą udowodnić, że nie trzeba skończyć kilku fakultetów, by zrozumieć złożone zagadnienia związane z ekologią, chemią i fizyką. Zajęcia są otwarte dla osób z zewnątrz - przygotowujących się do matury licealistów, studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku lub tych, którzy skończyli już studia lub nigdy do nich nie przystąpili - dają też możliwość zaliczenia dla studentów UW w ramach przedmiotów ogólnouniwersyteckich.

Zajęcia odbywają się co czwartek w godzinach 16-18 w auli A Środowiskowego Laboratorium Ciężkich Jonów (Cyklotron) przy ul. Pasteura 5a na ochockim kampusie uniwersytetu (wejście od ul. Pasteura lub od ul. Banacha przy basenie).

W najbliższy czwartek 23 lutego dr Anna Kalinowska wygłosi wykład pt. "Jak zjeść ciastko i mieć ciastko: rozwój zrównoważony w myśl Konwencji o różnorodności biologicznej", a tydzień później dr Wiktor Lenart opowie słuchaczom o energetyce odnawialnej, rozważając, czy zawsze jest ona zrównoważona.

Czytaj także: Jak zobaczyć koniec świata? Przyjdź na Uniwersytet Warszawski we wtorek

W kolejnych tygodniach dowiemy się od Bartłomieja Popczyka z Polskiego Związku Łowieckiego, jak wygląda "Gospodarka łowiecka w dobie zrównoważonego rozwoju", a od mgr Kamila Kwiatkowskiego z Wydziału Fizyki "O zgazowaniu masy, czyli jak zmienić odpady w cenne źródło energii".

Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym UW ma ponad 23-letnią historię. Powstało w efekcie przekonania naukowców, że skomplikowane problemy środowiska przyrodniczego nie mogą być domeną naukowców tylko jednej dziedziny.

Uczenie o środowisku wymaga przedstawienia obrazu w wymiarze nie tylko przyrodniczym: biologicznym czy geologicznym, ale również społecznym, prawnym, ekonomicznym, a nawet etycznym.

Naukowcy z Centrum otwarci są nie tylko na pracowników i studentów UW, ale również na tych, którzy nie są związani ze środowiskiem akademickim, ale interesują się naukami biologicznymi.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto