Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Czas na jesienne spa

konto usunięte1
konto usunięte1
Słoneczne lato odeszło do lamusa. Czas przygotować naszą skórę, włosy oraz paznokcie na jesień i nadchodzącą zimę. – Stosujmy balsamy, odżywki i kremy ochronne – apelują specjaliści.

Jesienne wahania temperatur oraz silne podmuchy wiatru nie wpływają korzystnie na naszą cerę. Aby poprawić wygląd skóry, warto zacząć od wizyty w gabinecie lekarskim.
– Jeśli skóra jest zdrowa, polecam zabiegi złuszczające – peelingi.

Jesienią świetnie się sprawdzają. Doskonale odżywiają i pobudzają komórki u osób w każdym wieku – mówi Dorota Krasowska, specjalista dermatolog, ordynator Oddziału Kobiecego B w Klinice Dermatologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. – Można też skorzystać z zabiegu mikrotermabrazji, który polega na mechanicznym ścieraniu naskórka. Działa jak papier ścierny pod ciśnieniem. Brzmi groźnie, ale daje efekty – dodaje.

Bolączką wielu osób są „powakacyjne” przebarwienia. – Powstają pod wpływem słońca, najczęściej na twarzy. Żeby się ich pozbyć – ale też im zapobiegać – należy stosować preparaty, które chronią przed promieniami UVA i UVB. – Walka z przebarwieniami jest długotrwała. Na szczęście na rynku jest cała paleta specjalnych preparatów. Ich wybór zależy od kondycji i rodzaje cery – przekonuje Krasowska.

Postaw na kremy i maseczki.

Jesień to dobry czas na wizytę w gabinecie kosmetycznym. Oferta zabiegów, jakie proponują takie gabinety jest naprawdę szeroka. – Warto zainwestować w maseczki. Z miodu – odżywia i wygładza skórę; z jabłka oraz ogórka – oczyszczają ją i nawilżają; czy z ziemniaka – likwiduje nadmierne wydzielanie gruczołów potowych – wyjaśnia Anna Józefowicz-Romska, kosmetyczka. – Zbawienny wpływ na cerę ma także maseczka z żurawin. Po godzinnej terapii, skóra staje się bardziej odporna na nagłe skoki temperatur. Nie ma mowy o zaczerwienieniach – dodaje Beata Mazura z Instytutu Dr Ireny Eris.

Podstawą zdrowej skóry jest jednak codzienna pielęgnacja. Specjaliści zalecają stosowanie kremów ochronnych z filtrami. – Ważne jest, aby przed wyjściem na mróz nie stosować kremów nawilżających. Pod wpływem niskiej temperatury mogą nam popękać naczynka, na policzkach i nosie pojawi się rumień– tłumaczy kosmetyczka Agnieszka Tarnowska.

Nie ma jak porządny masaż.

Pogoda jesienią raczej usypia niż dodaje energii. Dlatego wielu specjalistów zaleca masaże. – Naciskanie odpowiednich partii naszego ciała, poprawia jego wygląd i wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie. Działa rewelacyjnie na stres, zmęczenie, a także na różnego rodzaju schorzenia – zapewnia Stanisław Jargiło, właściciel Gabinetu Masażu Leczniczego, dyplomowany masażysta z 20-letnim stażem.

Na jesień poleca masaż rewitalizujący. – Podnosi odporność organizmu, pobudza układ krążenia i mięśniowy. Krótko mówiąc, to porządny zastrzyk energii – wyjaśnia Jargiło.
Masaż trwa około 35 minut, opiera się na spokojnych, delikatnych ruchach dłoni. – Możemy masować całe ciało, albo tylko górną część kręgosłupa – tłumaczy fachowiec.
Żeby przywrócić ciału witalność i utrzymać organizm w dobrej formie potrzebnych jest około dziesięciu spotkań.

Odżywki dla włosów.

Chłodne, wilgotne powietrze osłabia nie tylko skórę, ale i włosy. – Jesienią i zimą zalecam stosowanie pianek, odżywek i dobrych farb. Stanowią doskonałą warstwę ochronną – mówi Anna Chołota, fryzjerka i właścicielka salonu fryzjerskiego. – Lekarstwem na zmęczone włosy może być też styling pianowy. To zabieg chemiczny, dzięki któremu włos zostaje odbity od nasady, lepiej oddycha oraz dużo mniej się przetłuszcza – dodaje.

Zdaniem specjalistów, włosom dobrze robią również napary ziołowe z rumianku, skrzypu czy pokrzywy oraz płukanki z ziół. – Cytryna dodaje blasku, natomiast mięta jest bardzo pomocna w walce z przetłuszczającymi się włosami – wyjaśnia Urszula Łukaszuk, właścicielka salonu fryzjerskiego.

Czytaj z dłoni.

Nasze dłonie są stale odsłonięte i narażone na działanie czynników zewnętrznych – wiatru, mrozu, słońca, ale też chlorowanej wody, substancji chemicznych i detergentów. Dlatego tak ważna jest ich codzienna pielęgnacja. – Na zimę polecam manicure na ciepło oraz manicure spa, do którego wykorzystuje się preparaty wytworzone na bazie naturalnych produktów morskich – mówi Anna Długosz–Gabryel, właścicielka profesjonalnego studia paznokci. – Przynajmniej raz w tygodniu naszym dłoniom przyda się peeling, np. z kawy. Cztery łyżki kawy zalewamy wrzątkiem. Po kilku minutach wywar odlewamy, a fusy wcieramy w dłonie. Dłonie stają się miękkie i odżywione – zapewnia Długosz–Gabriel.

Aby dłonie wyglądały schludnie, musimy też zadbać o paznokcie – dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. – Zalecam stosowanie odżywek. Powierzchnia płytki paznokcia będzie zawsze idealnie uszczelniona, elastyczna i wytrzymała na mikrouszkodzenia – przekonuje specjalistka.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Te produkty powodują cukrzycę u Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto