Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Czerwionka-Leszczyny: Kupili kopalnię, chcą też hotel robotniczy

Barbara Kubica
Po dawnym hotelu robotniczym został tylko szkielet. Fot. Agnieszka Materna
Po dawnym hotelu robotniczym został tylko szkielet. Fot. Agnieszka Materna
Spółka NWR, która otrzymała zielone światło na ponowne uruchomienie zlikwidowanej przed ośmiu laty kopalni Dębieńsko, teraz jest zainteresowana kupnem starego hotelu robotniczego, przy ulicy Młyńskiej.

Spółka NWR, która otrzymała zielone światło na ponowne uruchomienie zlikwidowanej przed ośmiu laty kopalni Dębieńsko, teraz jest zainteresowana kupnem starego hotelu robotniczego, przy ulicy Młyńskiej.

- Spółka RPG Real Estate, która współpracuje z NWR prowadzi rozeznanie w zakresie oferowanych istniejących i powstających nieruchomości, które w przyszłości mogłyby zostać wykorzystane do zakwaterowania robotników i ekspertów wykonujących prace w Dębieńsku. RPG rozważa możliwość przystosowania budynku przy ulicy Młyńskiej do tego celu jako jednej z kilku możliwych lokalizacji - mówi nam Łukasz Chojecki z firmy PR, która reprezentuje spółkę NWR w Polsce.

- Ostateczne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły - dodaje.

W budynku, gdzie przed laty mieszkali pracownicy KWK Dębieńsko, mieliby się pojawić robotnicy budowlani i inżynierowie, którzy budują nową kopalnię. A gdy w tej ruszy fedrunek, ich miejsce zajęliby górnicy. - Firma wyraziła zainteresowanie całą działką. Prace przy budowie nowego Dębienska już powoli ruszają. To oznacza, że do Czerwionki zjadą nie tylko inżynierowie, ale także kilkuset pracowników budowlanych. Oni nie zostaną tutaj na długo, najwyżej kilka miesięcy, więc spółka szuka da swoich ludzi motelu i mieszkań rotacyjnych - zdradza nam więcej szczegółów Grzegorz Wolnik, wiceburmistrz Czerwionki-Leszczyn.

Dziś stary hotel odstrasza swoim wyglądem. Z ogromnego gmaszyska został tylko szkielet. Nie ma okien i drzwi. - Szacujemy, że szkielet wraz z gruntem jest obecnie warty około 400 tysięcy złotych - mówi wiceburmistrz.

Z przeprowadzonej w ubiegłym roku ekspertyzy budowlanej wynika, że gmach starego budynku można wyremontować, bo jego konstrukcja jest w dobrym stanie. - Chcemy sprzedać obiekt, zanim całkowicie popadnie w ruinę i się rozsypie, a teraz jest ku temu idealna okazja. Przygotowujemy dokumentację. Liczymy, że przetarg uda nam się zorganizować najpóźniej do połowy przyszłego roku - mówi Wolnik.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto