Darmowe imprezy, Warszawa 11-12 stycznia 2020. Najciekawsze bezpłatne wydarzenia weekendu [PRZEGLĄD]

Artykuł sponsorowany
1/11

PIĄTEK-NIEDZIELA: Lodowisko na placu Europejskim

PIĄTEK-NIEDZIELA: Lodowisko na placu Europejskim

Kraina lodu na placu Europejskim? Zdecydowanie tak! To zdecydowanie najpiękniejsze - według nas - lodowisko w tym roku. Błękitny kolor powoduje, że choć śniegu nie ma, czujemy się jak w zimowej krainie. To już kolejny rok z rzędu, jak warszawiacy mogą pojeździć na łyżwach wśród szklanych wieżowców. Godziny otwarcia lodowiska: Poniedziałek - piątek: 16:00-21:00 Sobota -niedziela: 12:00-21:00 Osoby z własnymi łyżwami nie ponoszą kosztów.

 Krystian Dobuszyński

2/11

PIĄTEK-NIEDZIELA: Iluminacja w Multimedialnym Parku Fontann

PIĄTEK-NIEDZIELA: Iluminacja w Multimedialnym Parku Fontann

Do 31 stycznia w Multimedialnym Parku Fontann rozbłyskać będzie zimowa iluminacja. W każdy weekend (piątek-niedziela) w rytm zimowych przebojów tańczą fontanny roziskrzone 30 tysiącami ledowych punktów. Piętnastominutowe spektakle rozpoczynają się o pełnych godzinach: 16:00, 17:00 i 18:00. Miejsce: Park Fontann znajduje się na podzamczu, na Skwerze im. I Dywizji Pancernej u zbiegu ulic Boleść i Sanguszki Udział jest darmowy. Sprawdźcie jak wyglądał pierwszy zimowy pokaz w Multimedialnym Parku Fontann TUTAJ

 Krystian Dobuszyński/ARCHIWUM

3/11

PIĄTEK: 9. Noc Biologów na Wydziale Biologii UW

PIĄTEK: 9. Noc Biologów na Wydziale Biologii UW

W piątek, 10 stycznia odbędzie się dziewiąta edycja Nocy Biologów. Organizatorzy wydarzenia przygotowali liczne atrakcje na Wydziale Biologii oraz w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Na gości czeka: - prawie 8300 miejsc na wykładach w 9 salach, - prawie 750 miejsc na warsztatach, - interaktywne stoiska, - pokazy chemiczne, - odczyty książek, wspólne oglądanie filmów, i wiele wiele innych! Tematem przewodnim Nocy są Globalne Zmiany Środowiska. Start o godz. 17, wstęp wolny.

 Szymon Starnawski/ARCHIWUM

4/11

NIEDZIELA: Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

NIEDZIELA: Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W minionych latach podczas Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zarówno koncerty, jak i mobilne studio znajdowały się na placu Defilad, tuż przy Pałacu Kultury i Nauki. W tym roku w miejscu tym trwa budowa Muzeum Sztuki Nowoczesnej, co oznacza, że organizowane przez WOŚP wydarzenie musi się odbyć w nowej lokalizacji. Telewizyjne studio Orkiestry zostanie wybudowane na placu Teatralnym, tuż obok Teatru Wielkiego Opery Narodowej, natomiast koncert główny Finału WOŚP odbędzie się w tym samym miejscu, gdzie kilkanaście dni wcześniej warszawiacy witać będą Nowy Rok, czyli na placu Bankowym. Koncert główny uświetnią wykonawcy, którzy pojawili się na ostatniej, jubileuszowej, edycji Pol’and’Rock Festival. 15:30 - Majka Jeżowska Band 16:00 - Cyrk Deriglasoff 16:35 - Pablopavo & Ludziki 17:10 - Sidney Polak 17:45 - Jazz Band Młynarski- Masecki 18:20 - Daria Zawiałow 18:55 - Renata Przemyk 19:30 - Agnieszka Chylińska 20:00 - Światełko Do Nieba 20:10 - Łydka Grubasa 20:40 - Kwiat Jabłoni 21:10 - Ralph Kaminski 21:40 - Tulia Udział jest darmowy.

 Szymon Starnawski/ARCHIWUM

5/11

SOBOTA: Straszny Spacer po Starówce

SOBOTA: Straszny Spacer po Starówce

Organizatorzy wydarzenia gwarantują senne koszmary po spacerze. Nie może zabraknąć na nim żadnego miłośnika opowieści z dreszczykiem. Podczas przejścia przez starówkę dowiedzą się m.in. gdzie znajdowało się kiedyś prosektorium dla wiślanych topielców czy jak pewien wojak przechytrzył diabła wcielonego. Kiedy: sobota, 20:00 - 21:30 Gdzie: Plac Zamkowy przed bramą Zamku Królewskiego Wstęp: Wydarzenie bezpłatne

 pixabay.com/ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

6/11

PIĄTEK: 73xDAVID BOWIE Party

PIĄTEK: 73xDAVID BOWIE Party

David Bowie 8 stycznia miał urodziny, a 10 stycznia mija jego czwarta rocznica śmierci. Z tej okazji w Barze Studio (plac Defilad 1) odbędzie się impreza poświęcona jego osobie. Kierownictwo muzyczne: Kill Collins & Kubi Kozak Jak zapowiadają organizatorzy, extra dodatki muzyczne: Queen, The Rolling Stones, The Stooges, Iggy Pop, Nile Rodgers, Ultravox, Bryan Ferry, Lou Reed, The Cure, Tina Turner, Suede, Pulp, Talking Heads, Blondie, Blur, Depeche Mode, The Clash, Elton John, T.Rex... Wstęp jest darmowy.

 pixabay.com/ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

7/11

SOBOTA: Rodzinny Festiwal Gier

SOBOTA: Rodzinny Festiwal Gier

Lubicie grać w planszówki? Możecie wybrać się w sobotę, 11 stycznia o godz. 17 na ul. Młynarską 35a, gdzie po raz 30. odbędzie się rodzinny festiwal gier. Nawet jeśli przyjdziecie sami, nie martwcie się - będziecie mogli włączyć się do gry, a także zapoznacie się z zasadami. Będą gry towarzyskie, logiczne, karciane, zręcznościowe - dla każdego coś miłego. Wstęp jest darmowy.

 pixabay.com/ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

8/11

PIĄTEK-NIEDZIELA: Iluminacja świąteczna

PIĄTEK-NIEDZIELA: Iluminacja świąteczna

Zimowa magia cały czas w Warszawie. Jak co roku setki lampek zabłysnęło m.in. na pl. Zamkowym (na wielkiej choince prezentują się zawsze wyjątkowo pięknie), Rynku Starego Miasta, na Trakcie Królewskim (Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Al. Ujazdowskie, Belwederska), placu Grzybowskim, ul. Grzybowskiej i Emilii Plater. Ozdób świątecznych nie zabrakło także m.in. w Wilanowie, na Bemowie, na ul. Francuskiej i Ząbkowskiej. Iluminacje z bożonarodzeniowymi dekoracjami można oglądać już po raz dwunasty. Zobacz, jak wygląda w tym roku: Iluminacja świąteczna w Warszawie. Zobacz zdjęcia i wybierz się na wieczorny spacer!

 Krystian Dobuszyński

9/11

PIĄTEK-NIEDZIELA: Lodowisko na Starym Mieście

PIĄTEK-NIEDZIELA: Lodowisko na Starym Mieście

Lodowisko na Starym Mieście jest jednym z najbardziej uwielbianych przez warszawiaków. Nic dziwnego! Ślizgawka w kształcie pierścienia ułożone zostało wokół pomnika warszawskiej Syrenki jest zachwycająca. Do tego iluminacja wisząca bezpośrednio nad lodową taflą, tworząca niesamowity klimat. Kto nie chciałby się ślizgać w takiej scenerii? Lodowisko czynne jest codziennie w godz. 10-21. Korzystanie z niego jest bezpłatne. Harmonogram przerw technicznych: - 12:00 – 13:00 - 15:00 – 16:00 - 18:00 – 19:00

 Szymon Starnawski

10/11

NIEDZIELA: Joga w Łazienkach Królewskich 2019

NIEDZIELA: Joga w Łazienkach Królewskich 2019

Warszawiacy pokochali jogę. Poprawia nie tylko nasze samopoczucie. W niedzielę możecie wybrać się na jogę w Łazienkach Królewskich. - Ideą naszych spotkań jest praktyka na świeżym powietrzu. Przy trudnych warunkach pogodowych (deszcz, silny wiatr, bardzo niskie temperatury), praktyka zostanie przeniesiona do ciepłego wnętrza, udostępnionego nam przez Muzeum Łazienki Królewskie - piszą na stronie wydarzenia organizatorzy. Pamiętajcie, żeby zabrać matę! Start o godz. 10, wstęp wolny.

 pexels.com/ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

11/11

SOBOTA: Dzierganie po sąsiedzku

SOBOTA: Dzierganie po sąsiedzku

W sobotę odbędzie się spotkanie dla pasjonatek haftu, szydełkowania i robienia na drutach. Od organizatorów: "Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane zdobyciem nowych sprawności (posługiwania się szydełkiem, drutami, samodzielnego dziergania), spędzeniem czasu w miłym towarzystwie, podzieleniem się swoimi doświadczeniami z dzierganiem." Pamiętajcie, żeby na spotkanie przynieść własne materiały - szydełka, druty, włóczki itp. W skrócie: sobota, 11 stycznia, godz. 15, Samogłoska (ul. Samogłoska 9a lok. 3), wstęp wolny.

 pixabay.com/ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

Najnowsze wiadomości