Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

DARMOWE IMPREZY WARSZAWA 6-8 lipca. Najciekawsze bezpłatne wydarzenia weekendu [PRZEGLĄD]

red
DARMOWE IMPREZY WARSZAWA 6-8 lipca. Najciekawsze bezpłatne wydarzenia weekendu [PRZEGLĄD]
DARMOWE IMPREZY WARSZAWA 6-8 lipca. Najciekawsze bezpłatne wydarzenia weekendu [PRZEGLĄD] Szymon Starnawski/Archiwum
Szukasz pomysłu na weekend? Przygotowaliśmy dla was przegląd najciekawszych darmowych wydarzeń w Warszawie od piątku do niedzieli, 6-8 lipca 2018. Poznaj najciekawsze bezpłatne imprezy i wydarzenia nadchodzącego weekendu. Przegląd DARMOWYCH IMPREZ NA WEEKEND w Warszawie w artykule poniżej.

1. Niedziela: 59. sezon Koncertów Chopinowskich

Trwa 59. sezon Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich. Recitale pod Pomnikiem Chopina odbywają się w każdą niedzielę o godz. 12.00 i 16.00.
W najbliższą niedzielę usłyszycie: godz. 12:00 - Karolina Nadolska, 16:00 - Weronika Chodakowska.

2. Sobota-niedziela: Praska Kolorowanka

Praska kolorowanka jest zaproszeniem dla dzieci i dorosłych do zabawy w tworzenie wielkoformatowego obrazu. Przygotowany zostanie rysunek konturowy przedstawiający architekturę Pragi - analogicznie do klasycznej kolorowanki jednak w ogromnej skali. Uczestnicy, zaopatrzeni w kolorowe farby i pędzle będą pokrywać obraz, w dowolnej technice, dowolnym stylu, aż białe płótno zniknie pod warstwami farby. Praska kolorowanka jest okazją dla uczestników do uruchomienia wyobraźni i tworzenia w sposób niczym nieskrępowany.

Lokalizacja: ul. Ząbkowska, okolice prakingu
Projekt prowadzi: Kuba Janyst

3. Sobota-niedziela: Bezpłatne zwiedzanie pałacu wilanowskiego

W weekend spacer po królewskich apartamentach! Zobaczycie, w co ubierał się król i przekonacie się, ile czasu zajmowało mu przepasanie się pasem kontuszowym. Dowiecie się, jak wyglądało życie rodzinne ponad 300 lat temu.
ODBIORCY: dzieci w wieku 6-9 lat + rodzice/opiekunowie
MIEJSCE: pałac wilanowski

4. Piątek-niedziela: Strefy kibica – Mundial 2018

Mundial w Rosji wystartował 14 czerwca. Wszystkie mecze będziecie mogli zobaczyć w specjalnie przygotowanych Strefach Kibica. W Warszawie znajdzie je w wielu miejscach.
Szczegóły w naszym artykule tutaj.

5. Piątek: JOGA na Trawie

Co powiecie na jogę w piątek? Spotkanie odbędzie się o godz. 17 pod pomnikiem Jazdy Polskiej przy metro Politechnika. Pamiętajcie, żeby zabrać odpowiedni strój i matę, jeśli nie chcecie ćwiczyć na trawie.

6. Piątek: Nadwiślański Świt w Grunt i Woda

NADWIŚLAŃSKI ŚWIT to dobrze uwielbiany przez warszawiaków cykl imprez, przeznaczony dla tych, którzy wiedzą co to dobra impreza w wakacyjnym klimacie. Zabawa przy świetnej muzyce i pysznych drinkach, aż do wschodu słońca.

Grunt i woda, godz. 21, za deskami DJ We Have Cookies

7. Sobota: Silent Sidney

Sidney Polak to osoba, o której każdy przynajmniej raz słyszał. W sobotę na Otwartej Ząbkowskiej, oprócz swoich hitów zaprezentuje utwory z nadchodzącej, trzeciej płyty. A to wszystko w technologii "silent disco" - czyli bez nagłośnienia, na słuchawkach.

Jako, że ilość słuchawek jest ograniczona, wstęp na koncert będzie możliwy tylko z wejściówkami, ale są one bezpłatne.

Można je będzie odbierać od środy, 4.07 w:
- Ząbkowska Grolschownia (od 15:00)
- Łysy Pingwin (od 15:00)
- COŚ NA ZĄBkowskiej (w godzinach 10:00-22:00)

Sobota, 7 lipca, godz. 18.30-20, Ząbkowska Grolschownia

8. Piątek: Darmowa Zumba

W każdy piątek od godz. 19:00 do 20:30 w LO Im. B. Limanowskiego przy ul. Felińskiego 15 odbywają się darmowe zajęcia zumby. Organizowane są na dużej hali sportowej z profesjonalnym nagłośnieniem i podestem, żeby wszyscy dobrze widzieli choreografię. Zajęcia będą prowadzone przez Oktawiana Zagórskiego.

9. Sobota: Qigong Lecący Żuraw

Od organizatorów:
„Starożytni Chińczycy uważali, że człowiek jest jednością z przyrodą, wszechświatem, od którego w każdej chwili życia czerpie energię (qi). Przed tysiącleciami odkryli, że dzięki wyciszeniu, spokojnemu, głębokiemu oddychaniu i skoncentrowaniu umysłu na sekwencji określonych ruchów można spowodować harmonijny przepływ energii w organizmie oraz przywrócić stan naturalnej równowagi, czyli szeroko rozumiane zdrowie. Temu właśnie służy praktykowanie qigong.
Chińskie ćwiczenia qigong Lecący Żuraw w sezonie letnim odbywają się na trawniku pomiędzy Podchorążówką, a Stawem Północnym”.

Sobota, 7 lipca, godz. 11.45-13, Łazienki Królewskie, wstęp wolny.

10. Sobota: Salon Gier PRL

Jeśli tęsknisz za klimatem lat 70. i 80. lub po prostu uwielbiasz stare gry i gadżety, powinieneś wybrać się do Hocków Klocków. Sentymentalna podróż będzie możliwa podczas Salonu Gier PRL. Za darmo będzie można zagrać w oryginalne analogowe skarby sprzed lat: piłkarzyki na sprężynach, hokeja, flippery po polsku, Mastermind, grę roku 1987 wg "Świata Młodych" Fokus, stołowego ping ponga i inne.

Więcej w naszym artykule tutaj.

Sobota, 7 lipca, godz. 14-18, Hocki Klocki

11. Sobota: Potańcówki przy Fontannie 2018

Początek wakacji w Multimedialnym Parku Fontann zapowiada się bardzo tanecznie. Stołeczna Estrada po raz kolejny zaprasza warszawiaków do tańca. Od najbliższej soboty startują tam potańcówki. Na początek rozgrzeją was: o godz. 19 – Hamak Band i o godz. 20.30 - Zee Krayski

12. Sobota: Śmiechojoga w Cudzie nad Wisłą

W sobotę o godz. 13 w Cudzie nad Wisłą czeka na ciebie śmiechojoga. Poznasz metodę, która pomoże tobie i twoim bliskim pośmiać się niezależnie od nastroju, bez użycia żartów. Dowiesz się także jak wiele korzyści może przynieść śmiech. Joga śmiechu to połączenie ćwiczeń wywołujących śmiech z ćwiczeniami oddechowymi, oklaskami, uzupełnione radosnymi okrzykami i ćwiczeniami relaksacyjnymi.

13. Sobota: Lato w Nowym

W czasie wakacji przestrzeń Nowego Teatru oraz podwórko przy ulicy Madalińskiego będzie otwarte dla wszystkich. Jednym z głównych wydarzeń programu będzie prezentacja młodej polskiej sceny muzycznej.

W programie m.in.:
- koncerty i potańcówki pod chmurką
- wieczorne pokazy filmowe
- poranki filmowe dla dzieci organizowane ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty
- joga na placu
- warsztaty dla dzieci i dorosłych | gry podwórkowe SowaLiska
- 7 edycja Festiwalu Instalakcje pod opieką kuratorską Wojciecha Blecharza
- Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych | Ewa Maria Śmigielska Wobec
- Koncerty Pardon To Tu

Na wszystkie wydarzenia wstęp bezpłatny z wyjątkiem koncertów Pardon To Tu.

14. Sobota: Plenerowe dancingi przy muzyce na żywo

Ruszają sobotnie potańcówki przy muzyce na żywo na zielonym skwerze przy Muzeum POLIN (od strony ul. Edelmana). W przypadku niesprzyjającej pogody, spektakle zostaną przeniesione do budynku. Wstęp wolny.

Sobota. 7 lipca, godz. 20:00 / Kapela Niwińskich "Czas Wesela".

15. Sobota: Szkolenia na pumptracku w Dwa Osiem

Od organizatorów:
„Jazda na pumptracku uczy refleksu, pewności siebie, obycia ze sprzętem rowerowym i rozwija zmysł równowagi. Jest świetnym treningiem zarówno dla początkujących, jak i profesjonalnych zawodników. Zabawa jest prosta i bezpieczna: trzeba wykonywać odpowiedni balans ciałem i efektywnie korzystając z hopek pokonywać trasę bez pedałowania.
W trakcie szkoleń z jazdy na pumptrucku nauczymy Cię bezpiecznego i efektywnego poruszania się po jego torze. Taka jazda sprawi Ci mnóstwo frajdy i satysfakcji.”

Szkolenia z jazdy na pumptrucku poprowadzi Mateusz z Dwa Osiem.

Sobota, 7 lipca, godz. 12-14, Plac Zabaw

16. Sobota: Joga z Kirti

W sobotę o godz. 10.30 możecie także skorzystać z zajęć jogi, które odbędą się w Łazienkach Królewskich. Tradycyjną indyjską jogę poprowadzi Kirti Gahlawat – wielokrotnie nagradzana miłośniczka i instruktorka jogi z 15-letnim doświadczeniem. W trakcie spotkań wspólnie z Kirti ćwiczyć może każdy kto chce poprawić sferę fizyczną i psychiczną, bez względu na wiek i stopień zaawansowania. 60-cio minutowe zajęcia stanowić będą autorską kombinację oparta na różnych metodach praktyki jogicznej.

Zajęcia odbywają się w przestrzeniach Ogrodów dlatego pamiętajcie, aby zadbać o strój stosowny do panujących warunków atmosferycznych.

17. Sobota: "Chopin w sercu Warszawy" - Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny

Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny „Chopin w sercu Warszawy” to cykl wakacyjnych koncertów, które odbędą się w wyjątkowym miejscu – w kościele Świętej Trójcy. Jest to miejsce szczególnie związane z Fryderykiem Chopinem, ponieważ wystąpił tam w 1825 roku przed carem Aleksandrem I i otrzymał od niego pierścień z brylantem. Kopuła kościoła – jedna z największych w Europie – sprawia, że posiada on wspaniałą akustykę i od wielu lat wykorzystywany jest jako przestrzeń koncertowa. Koncerty, na które wstęp jest całkowicie darmowy, odbywać się będą w każdą sobotę lipca i sierpnia. Na godz. 16 organizatorzy zapraszają rodziny z dziećmi od 10 roku życia, natomiast z młodszymi – na godz. 17.30. Wszystko odbywać się będzie w kościele Świętej Trójcy przy placu Małachowskiego 1 (tuż obok Zachęty).

8 lipca
-godz. 16.00 – Nikolay Khozyainov / Mikołaj Chozjainow (Rosja) – recital chopinowski
- godz. 17.30 – Adam Mikołaj Goździewski – Chopinutki – koncert chopinowski dla malutkich

18. Niedziela: Shortparis w Cudzie nad Wisłą

Shortparis to irracjonalne połączenie elektroniki, post-punku, francuskiego wokalu i muzyki eksperymentalnej, przywodzące na myśl filmy science-fiction. Zdyscyplinowany w studio zespół, na scenie przemienia się w teatralny performance, pełen oszalałych i niewyczerpanych nakładów energii. Swoje występy grupa opisuje jako „dziwaczne miejsce, gdzie antyczne greckie dramaty spotykają się z wczesnymi post-punkowymi wizualizacjami”.

Niedziela, 8 lipca, godz. 21, Cud nad Wisłą

19. Piątek-Niedziela: Straszny spacer po Starówce

Już w ten weekend premiera strasznego spaceru po warszawskim Starym Mieście. Usłyszycie na nim przerażające historie, legendy i anegdoty, od których włosy wam się zjeżą na głowie. Spaceru nie jest przeznaczony dla dzieci i osób bojaźliwych.

A oto czego dowiecie się na tym spacerze:

- Gdzie znajdowało się kiedyś prosektorium dla wiślanych topielców?
- Jaka jest najstraszniejsza wersja legendy o bazyliszku?
- Poznacie historię gilotyny.
- Która wieża stała się więzieniem?
- Gdzie zostali powieszeni targowiczanie?
- Czym były teatry anatomiczne?
- Jakie były najbardziej przerażające średniowieczne tortury?
- O czym można było przeczytać w bestiariuszach?
- Jak Tata Tasiemka został warszawskim Al Caponem?
- Kto był rozrywany przez konie na cztery strony świata?
- Dlaczego księżna Anna przez 5 miesięcy nie chciała dopuścić do pogrzebu brata?
- Gdzie dokonano zamachu na polskiego króla?
- Jak pewien wojak przechytrzył diabła wcielonego?
- O jakich zbrodniach donosił przed wojną "Tajny Detektyw"?
- Jak z płyt nagrobnych zrobiono chodnik?
- I wiele więcej…

Piątek-niedziela, godz. 20, zapisy: https://strasznastarowka6.evenea.pl/

20. Niedziela: Joga w Prochowni Żoliborz

Do Prochowni Żoliborz możemy przyjść nie tylko na Kino pod chmurką czy Koncertowe czwartki, ale też po to, aby potrenować jogę. Zajęcia odbędą się w niedzielę o godz. 10.
W zajęciach mogą brać udział zarówno osoby początkujące, jak i takie, które jogę już wcześniej praktykowały. Należy zabrać ze sobą własne maty. Ćwiczenia prowadzą Marcelina Sankowska i Natalia Grądzka.

21. Niedziela: Cudne eko warsztaty dla dzieci

Na najmłodszych w niedzielę, w Cudzie nad Wisłą czekają CUDne warsztaty. W programie m.in. kreatywne recyclingowe animacje plastyczne. Recykling to jedna z metod ochrony środowiska naturalnego. Jego celem jest ograniczenie zużycia surowców naturalnych i zmniejszenie ilości odpadów.

Start o godz. 13

22. Niedziela: Otwarte Treningi Biegowe w Łazienkach

Jeśli chcecie poprawić swoją kondycję, popracować nad techniką biegu albo rozpocząć przygodę z bieganiem to w niedzielę możecie wziąć udział w otwartych treningach biegowych. Treningi są dla wszystkich! Zarówno dla ultrasów, jak i tych którzy marzą o przebiegnięciu swoich pierwszych kilometrów.

Spotykanie odbędzie się o godz. 10 na Stadionie Agrykola pod zegarem.

23. Niedziela: Ptasie spacery w SDK

Od organizatorów:
„Poznajmy razem skrzydlatych mieszkańców Dolinki Służewieckiej. Zapraszamy na spacery ornitologiczne, organizowane przez Służewski Dom Kultury. Podczas spacerów dowiemy się, jakie ptaki przebywają w Dolince stale, a jakie odwiedzają park tylko w wybranych porach roku. Poznamy mieszkańców stawów, dziupli i budek lęgowych oraz ich zwyczaje i głosy.”

Niedziela, 8 lipca, start o godz. 12, czas trwania ok 2-3h, Park SDK

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto