Darmowe imprezy, Warszawa 8-11 listopada. Najciekawsze bezpłatne wydarzenia długiego weekendu [PRZEGLĄD]

Darmowe imprezy, Warszawa 8-11 listopada. Szukacie pomysłu na długi weekend? Nie wiecie jak ciekawie spędzić czas? Przygotowaliśmy przegląd najciekawszych darmowych wydarzeń w Warszawie od piątku do poniedziałku. Poznajcie najpopularniejsze bezpłatne wydarzenia nadchodzącego weekendu. Kliknijcie w zdjęcie, by otworzyć przegląd DARMOWYCH IMPREZ NA WEEKEND w Warszawie.
1/16

PIĄTEK-NIEDZIELA: Festiwal Moniuszko

PIĄTEK-NIEDZIELA: Festiwal Moniuszko

Rok 2019 został ogłoszony przez polski parlament i UNESCO rokiem Stanisława Moniuszki. To świetna okazja, aby zapoznać się bliżej z szerszą niż zwykle retrospektywą twórczości polskiego twórcy oper, pieśni, operetek, baletów, utworów instrumentalnych i sakralnych. Można to zrobić podczas festiwalu "Moniuszko w kościołach Warszawy". Podczas Festiwalu będzie można posłuchać dobrze znanych utworów (Litanie ostrobramskie, Msza Piotrowińska), jak i kompozycji do tej pory niewykonywanych (m.in. Ecce lignum crucis w instrumentacji Zygmunta Noskowskiego). Do prezentacji twórczości sakralnej Moniuszki zostały zaproszone najlepsze zespoły z całej Polski, którym będą towarzyszyć wybitni soliści. PROGRAM:8 listopada Chór Polskiego Radia pod dyrekcją Marii Piotrowskiej-Bogaleckiej, Kwintet Musicarius godz. 20.00, Kościół oo. Franciszkanów pw. Stygmatów Św. Franciszka 9 listopada Chór Żeński "Gaudium per Canto" Akademia Muzyczna w Gdańsku prowadzony przez Annę Fiebig godz. 19.30, kościół św. Anny 10 listopada Koncert Finałowy REQUIEM AETERNAM Polski Chór Kameralny pod dyrekcją Jana Łukaszewskiego, Kwintet Equilibrium godz. 16.30, kościół ewangelicko-augsburski św. Trójcy

 pixabay/zdjęcie ilustracyjne

2/16

PIĄTEK-PONIEDZIAŁEK: darmowy listopad w rezydencjach królewskich

PIĄTEK-PONIEDZIAŁEK: darmowy listopad w rezydencjach królewskich

Już po raz ósmy, zupełnie za darmo przez cały listopad będzie można zwiedzać królewskie rezydencje. Zamek Królewski, Muzeum w Łazienkach Królewskich, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie - w tych miejscach w ramach inicjatywy "Darmowy listopad" odbywać się będą warsztaty, spacery tematyczne i pokazy. Szczegóły sprawdźcie tutaj:

Darmowy listopad w rezydencjach królewskich. Odwiedź te miejsca i zobacz jak mieszkali królowie

 Szymon Starnawski

3/16

SOBOTA: spacer po Starych Powązkach

SOBOTA: spacer po Starych Powązkach

Weźcie udział w spacerze po jednej z najstarszych nekropolii warszawskich Starych Powązkach. Miejscu magicznym, pełnym zabytkowych nagrobków i miejscu spoczynku najwybitniejszych Polaków. Podczas spaceru zostaną przypomniane postacie, które tworzyły historię miasta. Uczestnicy dowiedzą się m.in.: - Która ważna postać leży przy wejściu na Cmentarz? - Gdzie spoczywa pierwszy meteorolog Warszawy? - Kogo nazywano polską Marilyn Monroe? - Kto i w jaki sposób oszukał Bolesława Bieruta? - Gdzie spoczywa królewski architekt? - Gdzie leżą fundatorzy cmentarza? - Gdzie spoczywają rodzice, nauczyciele i uczennica Fryderyka Chopina? - Komu zawdzięczamy "Tanie Linie Kolejowe"? - Dlaczego na jednym z grobów stoi "Plastuś"? Za udział w spacerze nie jest przewidziana żadna opłata, jednak na końcu można dać przewodnikowi napiwek. Godzina rozpoczęcia: 13:30 Miejsce zbiórki: przed II bramą - św. Honoraty, ul. Powązkowska 14

 pixabay/zdjęcie ilustracyjne

4/16

SOBOTA: jesienny targ książki

SOBOTA: jesienny targ książki

Czas zrobić książkowe zapasy na długie chłodne wieczory! Przyjdźcie na Jesienny Targ Księgarni Społecznej. Znajdziecie tam ogromny wybór książek z drugiej ręki - wszystkie gatunki i setki tytułów! Do kupienia za niewielkie pieniądze: 5 lub 10 zł. Uwaga! Płatność tylko gotówką. Godzina rozpoczęcia: 10:00 Miejsce: Big Book Cafe (Jarosława Dąbrowskiego 81)

 pixabay/zdjęcie ilustracyjne

5/16

SOBOTA-NIEDZIELA: festiwal pierogów w Hali Gwardii

SOBOTA-NIEDZIELA: festiwal pierogów w Hali Gwardii

Już w najbliższy weekend będziecie mogli skosztować domowych polskich pierogów z farszami tradycyjnymi i sezonowymi (w tym wegańskich i bezglutenowych), chińskich dim sumów, włoskich ravioli, rosyjskich pielmieni, gruzińskich chinkali, tureckich mant, żydowskich krepli, pierogów z pieca... i wielu innych! I to wszystko pod jednym dachem Hali Gwardii. Każdy smakosz znajdzie coś dla siebie. To będzie prawdziwa pierogowa uczta! Godzina rozpoczęcia: 10:00 Miejsce: Hala Gwardii ( plac Żelaznej Bramy 1) Zobaczcie też:

Gdzie na pierogi w Warszawie? Polecamy TOP7 miejsc z najlepszymi pierogami w stolicy [PRZEGLĄD]

 pixabay/zdjęcie ilustracyjne

6/16

NIEDZIELA: Kino na Poduchach

NIEDZIELA: Kino na Poduchach

Przyciemniona sala, miękkie poduchy i dywan, a na dużym ekranie - ulubiona bajka. Natężenie dźwięku dostosowane do małych odbiorców, toaleta tuż obok. Macie ochotę na film w takim kinie? Wpadnijcie rodzinnie do Nutka Cafe na Kino na Poduchach! Wstęp jest zawsze bezpłatny, a projekcje wolne od reklam. W tym kinie można obejrzeć najnowsze produkcje dla dzieci chwilę po oficjalnych premierach dvd. Organizatorzy zapraszają m.in. na filmy o Barbie, Scoobym-Doo, Kubusiu Puchatku i na wiele innych pełnometrażowych obrazów. W najbliższą niedzielę zostanie wyświetlona bajka pt. Jak wytresować smoka 3. Uwaga! Obowiązuje zawsze rezerwacja miejsc: tel. 692 925 550, info@doremifa.eu Godzina rozpoczęcia: 16:30 Miejsce: Nutka Cafe (Obozowa 82A)

 pixabay/zdjęcie ilustracyjne

7/16

NIEDZIELA: Animalove vol. 2 - targi dla miłośników zwierząt

NIEDZIELA: Animalove vol. 2 - targi dla miłośników zwierząt

Animalove to wydarzenie stworzone z myślą o miłośnikach zwierząt. Na wydarzeniu będziecie mogli zakupić akcesoria dla swoich pupili, karmy, smycze, kojce, zabawki i wiele więcej! Misją Animalove jest również pomaganie bezdomnym zwierzętom i promowanie ich adopcji i sterylizacji. Organizatorzy imprezy zaprosili do współpracy organizacje pomocowe, które opowiedzą o swoich działaniach i potrzebach, a także profesjonalistów, którzy podzielą się swoją wiedzą o żywieniu i zachowaniu naszych czworonożnych przyjaciół. Godzina rozpoczęcia: 11:00 Miejsce: Centrum Praskie Koneser (Plac Konesera)

 Krystian Dobuszyński

8/16

NIEDZIELA: Piknik Historyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości

NIEDZIELA: Piknik Historyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Weźcie udział w pikniku historycznym z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wspólne świętowanie zacznie się o godz. 12.00 inscenizacją powierzenia przez Sejm Józefowi Piłsudskiemu dalszego sprawowania urzędu Naczelnika Państwa na pl. Zamkowym. Na zakończenie inscenizacji odśpiewana zostanie Warszawianka. Tuż po inscenizacji możecie podejść do poszczególnych stoisk historycznych ze sprzętem wojskowym, z animacjami i warsztatami prowadzonymi przez Dom Spotkań z Historią. Każdy, kto odwiedzi miejskie stoisko, będzie mógł samodzielnie wykonać pamiątkową przypinkę oraz otrzyma narodową kokardę. Na scenie zaprezentuje się Trupa Teatralna WARSZAWIAKI, która przybliży nam klimat ówczesnej epoki przy warszawskich, międzywojennych utworach. Na zgłodniałych będzie czekać grochówka i ciepła herbata na rozgrzanie. CO W PROGRAMIE? - występ Trupy Teatralnej WARSZAWIAKI i DJ’a Kozaka oraz potańcówka; - warsztaty i animacje Domu Spotkań z Historią: gra planszowa „Wyścig o Niepodległą”, spotkanie dla dzieci „Historyjki o niepodległej Warszawie 1918-1939”, zabawy prababci i pradziadka „Cztery fajerki” oraz warsztaty sztuki pięknego pisania; - żywe lekcje historii, pokaz sprzętu wojskowego, inscenizacja poboru do Wojska II RP; - spacery po Warszawie z 1918 roku; - „Menu niepodległości” – spotkanie degustacyjne z Katarzyną Bosacką, która opowie, co jadano w XX-leciu międzywojennym Godzina rozpoczęcia: 12:00 Miejsce: Plac Zamkowy Zobaczcie też:

11 Listopada w Warszawie: kto wyjdzie tego dnia na ulice? Marsze i zgromadzenia publiczne

 Maksym Boldashev

9/16

NIEDZIELA: XI Festiwal Polskiej Muzyki Kameralnej

NIEDZIELA: XI Festiwal Polskiej Muzyki Kameralnej

Od organizatorów: XI Festiwal Polskiej Muzyki Kameralnej - niezwykłe wydarzenie na kulturalnej mapie Warszawy! A w tym roku znowu wiele niespodzianek - premier, prawykonań, odkryć i wielkich przypomnień! Na 5 festiwalowych koncertach wystąpią zespoły: Atom String Quartett, BORNUS CONSORT, Camerata Vistula i wielu znakomitych wykonawców: Ewa Iżykowska-Lipińska, Jerzy Derfel, Lech Bałaban, Anna Wróbel, Krzysztof Sowiński, Maria Yan, Henryk Kaliński, Łukasz Długosz, Jerzy Maciejewski. Koncerty będą odbywały się przez 5 niedziel od 3 listopada do 1 grudnia. 10 listopada wystąpi Anna Wróbel – wiolonczela, Jerzy Derfel – fortepian, Lech Bałaban – altówka, Jan Bałaban – skrzypce, Krzysztof Sowiński - fortepian, CAMERATA VISTULA, Maria Yan – fagot, Romuald Gołębiowski – klarnet, Henryk Kaliński – waltornia. Godzina rozpoczęcia: 18:00 Miejsce: Warszawski Dom Technika NOT (Czackiego 3/5)

 pixabay/zdjęcie ilustracyjne

10/16

NIEDZIELA: Muzeum Ziemi

NIEDZIELA: Muzeum Ziemi

Niedziela to dzień bezpłatnego wstępu do Muzeum Ziemi. Zwiedzić możecie wystawy stałe pt. ,,Ziemia w Układzie Słonecznym'', ,,Meteoryty – kamienie z nieba'', ,,Procesy kształtujące oblicze Ziemi'', ,,Świat roślin i zmiany klimatu'', ,,Kamień w życiu człowieka''. Godziny otwarcia: 10:00-16:00 Adres: Aleja Na Skarpie 20/26

 pixabay/zdjęcie ilustracyjne

11/16

NIEDZIELA: morsowanie w Dzielnica Wisła

NIEDZIELA: morsowanie w Dzielnica Wisła

Kto z Was ma ochotę na hartującą ciało kąpiel zimnowodną? Kto chce zmierzyć się z jesienną monotonią i poprawić samopoczucie? Kto chce spotkać się ze starymi znanymi morsami i zaprzyjaźnić się z nowymi miłośnikami Wisły? Wszystkich fanów kąpieli w zimnej wodzie zachęcamy do przyjścia w niedzielę na nadwiślańską plażę, bowiem już 10 listopada rozpocznie się tam trzecia edycja Szkółki morsowania Dzielnica Wisła! Przed wejściem do rzeki śmiałkowie o godz. 10.30 przejdą szkolenie z instruktorem, a o godz. 11.00 zaczną rozgrzewkę pod okiem trenerki fitness. Początkujący zanurzą się trzy razy po jednej minucie, a zaawansowani wejdą na całe dziesięć minut do rzeki. Po kąpieli każdy z morsów będzie mógł ogrzać się ciepłym poczęstunkiem, jak również skorzystać z sauny fińskiej w godz. 11.30-13.30 (obowiązują zapisy dla chętnych). Szczegóły wydarzenia TUTAJ. Miejsce: praska plaża przy zoo

 Szymon Starnawski

12/16

NIEDZIELA: Wieczorny spacer z adrenaliną po Łazienkach Królewskich

NIEDZIELA: Wieczorny spacer z adrenaliną po Łazienkach Królewskich

Jeśli chcecie poczuć przypływ adrenaliny, weźcie udział w wieczornym spacerze po Łazienkach Królewskich. Przewodnik skupi się przede wszystkim na pokazaniu Wam mniej znanych miejsc Łazienek, do których większość zwiedzających nigdy nie dociera, gdyż często nie wiedzą nawet o ich istnieniu. Opowie o ich tajemnicach i sekretach. Moc wrażeń gwarantowana! Spacer bez zapisów. Wstęp jest wolny, jednak na końcu wycieczki można przekazać przewodnikowi napiwek. Godzina rozpoczęcia: 18:00 Miejsce zbiórki: przy alejach Ujazdowskich przy wejściu do Łazienek Królewskich znajdującym się najbliżej Ogrodu Botanicznego

 pixabay/zdjęcie ilustracyjne

13/16

NIEDZIELA: Muzeum Powstania Warszawskiego

NIEDZIELA: Muzeum Powstania Warszawskiego

Niedziela to dzień bezpłatnego wstępu do Muzeum Powstania Warszawskiego. Godziny otwarcia: 10.00-18.00 Adres: Grzybowska 79

 Muzeum Powstania Warszawskiego/facebook

14/16

NIEDZIELA-PONIEDZIAŁEK: Święto Niepodległości w Łazienkach Królewskich

NIEDZIELA-PONIEDZIAŁEK: Święto Niepodległości w Łazienkach Królewskich

W najbliższą niedzielę oraz poniedziałek w Łazienkach Królewskich odbędą się obchody Święta Niepodległości. W programie m.in. parada konna i pokazy kawalerii oraz koncert pieśni patriotycznej. SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:10 listopada - 13.30-14.00, teren rekreacyjny przy Ermitażu Parada konna kawalerii (trasa: teren rekreacyjny przy Ermitażu, Agrykola, Aleja Chińska, Mostek Kaskadowy, Oberża, teren rekreacyjny przy Ermitażu) - 14.00-15.00, teren rekreacyjny przy Ermitażu Uroczysty apel i pokaz kawalerii w wykonaniu Szwadronu Przybocznego Prezydenta RP - 15.00-16.00, Ermitaż Koncert pieśni patriotycznej: wspólne śpiewanie żurawiejek (przyśpiewek kawaleryjskich) 11 listopada - 12.00, Ermitaż Otwarcie wystawy "Broń kawalerii" - 13.00, teren rekreacyjny przy Ermitażu Przemarsz kawalerii w szyku konnym (trasa: teren rekreacyjny przy Ermitażu, Agrykola, Aleja Chińska, Droga Belwederska, pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego przy Belwederze), złożenie meldunku pod pomnikiem Naczelnika Państwa

 Szymon Starnawski

15/16

PONIEDZIAŁEK: Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu

PONIEDZIAŁEK: Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu

11 listopada przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Od godziny 13 do 22 na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie odbywać się będzie Festiwal Niepodległa. WYBRANY PROGRAMSCENA MUZYCZNA - DZIEDZINIEC UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE 26/28, GODZ. 15:00-20:30 Podczas koncertu Bovska zaśpiewa m.in. kultową piosenkę Chłopców z Placu Broni pt. „Kocham wolność”. Z kolei podczas występu Piha zabrzmi po raz pierwszy utwór, który powstał w ramach warsztatów „Zarapuj dla Niepodległej”, a Pokahontaz zagrają singiel „100 lat”, upamiętniający setną rocznicę pierwszego powstania śląskiego. Wieczór na scenie muzycznej zakończy się wspólnym odśpiewaniem Hymnu Polski po góralsku i rozwinięciem stumetrowej flagi narodowej. Program sceny muzycznej: 15:00-15:50 – Bovska 16:00-17:10 – Pih x Pokahontaz x Druga Strona Ulicy 17:30-18:30 – Grzegorz Hyży 18:30-19:30 – przerwa 19:00-20:30 – Golec uOrkiestra SCENA TANECZNA - DZIEDZINIEC MINISTERSTWA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE 15/17, GODZ. 13:00-20:00 W tym roku tańcem przewodnim Festiwalu będzie oberek – niezwykle barwny i popularny w całej Polsce taniec, od dekad będący podstawą wiejskich zabaw i potańcówek. Obertas, mazurek, drygant, okrąglak, owijok, wyrywas, zawijacz, równy – to tylko niektóre lokalne nazwy, oddające jego charakterystyczne cechy. Tańczony w rytmie mazurkowym swoją nazwę bierze od obracania się. Grany, ogrywany i improwizowany jest szczególnie doceniany ze względu na kryjącą się w nim nieprzewidywalność i szaleństwo. Program sceny tanecznej: 13:00 -14:00– Hymn Polski grany na instrumentach ludowych, a następnie warsztaty taneczne Mazurek i Oberek, prowadzenie Janusz Prusinowski Kompania, mistrzowie: Maria Siwiec, Jan Wochninak 14:00 – 14:50 – warsztaty taneczne Obyrtka, prowadzenie Skład Niearchaiczny, mistrz Władysław Byrtek 14:50 – 15:40 – warsztaty taneczne Wiwat, prowadzenie Duet z Wiwatem i Kapela Dudziarska Koźlary 15:40 – 16:30 – warsztaty taneczne Krakowiak, prowadzenie Młoda Harta, mistrz Jerzy Panek 16:30 – 17:20 – warsztaty taneczne Taniec Koń, prowadzenie Skład Niearchaiczny 17:20 – 18:10 – warsztaty taneczne Pisany, prowadzenie Duet z Wiwatem i Kapela Dudziarska Koźlary 18:10 – 19:00 – warsztaty taneczne Polka, prowadzenie Młoda Harta 19:00 – 20:00 – warsztaty taneczne Kujawiak, Polonez, prowadzenie Janusz Prusinowski Kompania. Szczegółowy program wydarzenia znajdziecie TUTAJ

 Paweł Wiśniewski / archiwum

16/16

PONIEDZIAŁEK: spacer po Cmentarzu Wojskowym

PONIEDZIAŁEK: spacer po Cmentarzu Wojskowym

Cmentarz Wojskowy na Powązkach jest miejscem spoczynku wielu znanych, wybitnych i zasłużonych Polaków. To tutaj spoczywają żołnierze powstań narodowych i działaczy niepodległościowych, a także pisarze, poeci, uczeni, artyści i duchowni. Jeśli chcecie poznać ich historię, weźcie udział w spacerze, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek. Wraz z przewodnikiem będzie można odwiedzić m.in. Kwaterę Batalionu "Zośka", w której spoczywają bohaterowie książki "Kamienie na Szaniec", Dolinkę Katyńską, Pomnik Gloria Victis oraz Kwaterę na Łączce. Za udział w spacerze nie jest przewidziana żadna opłata, jednak na jego końcu można dać przewodnikowi napiwek. Spacer poprowadzi przewodnik miejski Hubert Smoczyk, twórca Warszawskiego Zaułka. Godzina rozpoczęcia: 14:00 Miejsce zbiórki: przed bramą Cmentarza Wojskowego, od strony parkingu dla autokarów Zobaczcie też:

Kwesta na Powązkach 2019. W tym roku uzbierano rekordową kwotę

 Grzegorz Jakubowski / archiwum

Najnowsze wiadomości