Derby dla KU AZS Politechnika Koszalińska

Adam Nadolny
Udał się rewanż piłkarkom ręcznym KU AZS Politechnika Koszalińska nad SPR Pogoń Baltica Szczecin 26-24.

6 marca 2013 piłkarki ręczne KU AZS Politechnika Koszalińska podejmowały piłkarki SPR Pogoń Baltica Szczecin. Był to mecz, który zadecydował o zajęciu 4 miejsca w lidze, a zarazem były to Derby Pomorza Zachodniego. W pierwszej rundzie rozgrywek to drużyna ze Szczecina okazała się lepsza od Akademiczek, pokonując nasz zespół na własnym parkiecie 24-22. Ale finalnie lepszym zespołem okazał się zespół Politechniki.
Pierwsza połowa toczyła się wyraźnie pod dyktando naszych szczypiornistek. Dobra gra w ataku Sylwii  Matuszczyk i dobra gra w obronie, a przede wszystkim pewne interwencje w bramce Sołomiji Szywerskiej spowodowały, że AZS schodził na przerwę prowadząc 16-12. Nieco bardziej stresująca była druga połowa meczu. Akademiczki przez dziewięć minut nie mogły znaleźć  sposobu na pokonanie świetnie spisującej się w bramce szczecińskiego zespołu Adrianny Płaczek.Zespół ze Szczecina skuteczną grą w ataku i doskonałą obroną doprowadził do remisu na 5 min. przed końcem spotkania.
Nerwowo więc zapowiadała się końcówka meczu. Na dwie minuty przed końcem spotkania Aleksandra Kobyłecka sfaulowała w ataku przeciwniczkę. Sędzia ukarał za to zagranie naszą zawodniczkę dwuminutową karą, co spowodowało, że nasz zespół do końca meczu musiał grać w osłabieniu. Na tablicy wyników widniał wówczas rezultat 25-24 i piłkę miały przeciwniczki. Ale nie wykorzystały okazji do wyrównania. Piłkę przejęły koszalinianki i spokojnie wyprowadziły atak.
Najbardziej zimną krew zachowała Sylwia Matuszczyk, która w efektowny sposób umieściła piłkę w bramce i w ten sposób ustanowiła wynik meczu 26-24, dając naszej drużynie pewne czwarte  miejsce w play-off po rundzie zasadniczej.