Derby juniorów dla TKM. Wygrana w III lidze koszykówki AKM Portofino [wyniki]

W niedawnych derbach Włocławka juniorów AKM Portofino pokonała TKM 75:73.
W niedawnych derbach Włocławka juniorów AKM Portofino pokonała TKM 75:73. Paweł Czarniak
Derby juniorów dla TKM. Wygrana w III lidze AKM Portofino.

Juniorzy starsi AKM Portofino mistrzami województwa w sezonie 2012/13! Zwycięstwami zakończył się dwumecz AKM Portofino z KK Świecie. III liga koszykówki85 PORTOFINO 11 20 32 22 78 KK ŚWIECIE 20 23 19 16 PORTOFINO AKM: Pańczak 14 (1), Podlewski 14 (1), Witwicki 13 (2), Nysztal 13 (2), Nowicki 10, Majewski 9, Szkopiński 7, Różanowski 2, Topić 2, Borkowski 1. Trzecioligowy pojedynek w pierwszej połowie przypominał czwartkowy mecz juniorów starszych. Do przerwy lepiej spisywali się goście. Od początku drugiej części włocławianie rozpoczęli odrabianie strat. Trafiać zaczął Patryk Pańczak, który większość punktów (11) osiągnął w 3. kwarcie. Rozstrzygający był początek ostatniej kwarty gdy agresywna obrona włocławian przyniosła sporo łatwych punktów. Pierwsze sześć minut tej odsłony Portofino wygrało 12:2, a goście dopiero w końcówce zdołali zmniejszyć rozmiary porażki. Mecz WTK SSA mecz WTK SSA Anwil z Notecią 2020 Inowrocław został przełożony na 12 stycznia (godzina 20). DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKULiga juniorów135 PORTOFINO I 41 35 28 31 35 KK ŚWIECIE 9 5 11 10 PORTOFINO AKM I: Włudarski 23 (3), Pańczak 22, Leśniewski 22 (3), Pałecki 17, Wójcik 16, Cze- kalski 15, Brodowicz 11, Kosowski 8, Zawalski 1. Na zakończenie pierwszej rundy juniorzy pierwszej drużyny odnieśli rekordowe zwycięstwo różnicą stu punktów mimo, że zabrakło Bartosza Stępkowskiego, zaś Damian Zawalski zagrał jedynie w pierwszych trzech minutach. Nie było niespodzianki w derbowym meczu TKM z drugim zespołem Portofino AKM. 58 TKM 13 20 12 13 34 PORTOFINO II 7 12 5 10 TKM: Kijewski 20, Barański 13, Warszawski 11, Sobczak 6, Król 5, Wronkowski 3. PORTOFINO II: Nowacki 10, Osiński 9, Kazimierczak 6, Taczkowski 5, Gałkiewicz 2, Piotrowski 2. W każdej z kwart skuteczniejsi byli gospodarze, których wygrana ani przez moment nie była zagrożona. W środę rozpoczyna się runda rewanżowa, a na jej inaugurację klubowe derby pomiędzy zespołami Portofino (godzina 18.30, mała hala OSiR).W 1. rundzie AKM (r. 95) pokonał 88:56 AKM (r. 96). Więcej o tym meczu tutajDerby Włocławka juniorów. AKM Portofino pokonało TKM 75:73 [zdjęcia, wideo]