Derby województwa na remis

Łukasz Szalkowski
PIŁKA RĘCZNA. Remisem 22:22 zakończył się mecz pomiędzy grudziądzkim MKS-em, a AZS UKW Bydgoszcz.

Na początku spotkania lepiej spisywał się MKS. Grał skutecznie w ataku i obronie. Efektem tego było trzybramkowe prowadzenie już po kilku pierwszych minutach. Później mecz nieco się wyrównał, ale grudziądzanie cały czas utrzymywali kilkubramkową przewagę. Dopiero na dwie minuty przed końcem pierwszej części spotkania bydgoszczanie zmniejszyli stratę do jednego trafienia i do szatni schodzili z nadzieją na pomyślny wynik.Druga połowa meczu rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Obie drużyny notowały sporo błędów i strat, jednak to grudziądzanie mieli więcej szczęścia i prowadzili nawet czterema bramkami. Przewaga MKS-u trwała jednak tylko kilka minut, bowiem goście mozolnie odrabiali straty, by na dziesięć minut przed końcową syreną na tablicy wyników znów pojawił się remis.Ostatnie minuty były bardzo nerwowe. Jedną bramkę przewagi mieli już nawet przyjezdni, jednak za chwilę to MKS prowadził. Przy stanie 22:22 bydgoszczanie nie wykorzystali akcji, która mogła przesądzić o ich zwycięstwie. Grudziądzanie mieli 30 sekund na zdobycie zwycięskiej bramki. Obrońcom AZS-u udało się jednak skutecznie zatrzymać zapędy rywali i drużyny musiały podzielić się punktami.Zobacz jak relacjonowaliśmy na żywo mecz: MKS Grudziądz - AZS UKW Bydgoszcz [LIVE].