Dickson Choto znów na boisku

Mateusz Gotz
Obrońca Legii Warszawa, Dickson Choto ponownie na boisku. Zawodnik z Zimbabwe po przerwie trwającej od 8 grudnia zagrał w meczu Młodej Ekstraklasy z GKS Bełchatów. Legia wygrała 2:1.

Dickson Choto w styczniu przeszedł operację kręgosłupa co spowodowało jego długą absencję. Młoda Ekstraklasa jest miejscem dla (jak sama nazwa wskazuje) nieco mniej doświadczonych oraz wracających jak Choto po długiej przerwie piłkarzy.

Obrońca Legii Warszawa zagrał w pełnym wymiarze czasowym choć początkowo planowano, że wystąpi tylko w pierwszej połowie meczu. Jego występ nie był najbardziej udany, zawinił przy bramce Carlosa Costlyego przegrywając pojedynek główkowy w reprezentantem Hondurasu.

Nie wiadomo czy Choto zagra w spotkaniu Orange Ekstraklasy z Lechem Poznań. Jak sam twierdzi nie ma jeszcze wystarczająco dużo sił, aby zaprezentować się na odpowiednim poziomie w wymiarze 90 minut.

W wygranym przez Legię Warszawa meczu Młodej Ekstraklasy bramki dla Wojskowych zdobywali: Zbozień oraz Krystosiak (gol samobójczy).