Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dni Opola 2011. Widowisko nad Młynówką

Teraz Opole
Teraz Opole
fot. Adam Lecibil
fot. Adam Lecibil redakcja
Rozmowa z Andrzejem Czernikiem z Teatru Eko Studio, który podczas Dni Opola pokaże spektakl plenerowy „Romeo i Julia".

- Skąd pomysł, aby zmierzyć się z tak znanym dramatem Williama Szekspira? Można z niego wydobyć jeszcze coś nowego?- Po pierwsze chciałbym zastrzec, że to nie będzie spektakl teatralny, lecz widowisko oparte na motywach sztuki Szekspira. Oczywiście będą fragmenty dramatu i od tematu miłości nie chcemy uciekać, ale dodatkowo będzie dużo światła, muzyki i tańca. Całość potrwa kilkadziesiąt minut.
- Wyjątkowe jest miejsce, które pan proponuje. Nad Młynówką spektakli jeszcze nie było.- Chcemy to piękne miejsce otworzyć na sztukę teatru. Młynówka w ostatnich latach wypiękniała, pojawiła się ciekawa iluminacja kamieniczek i od dawna chodziło mi po głowie, aby w to wszystko wkomponować jakiś spektakl. Znaleźliśmy na to miejsce pomiędzy Izbą Celną a pubem Highlander.
- Przecież to parking.- Owszem, ale nawet takie miejsce może oddziaływać na wyobraźnię, jeśli się je odpowiednio przygotuje. Aktorzy i tancerze będą dobrze widoczni z drugiego brzegu po stronie urzędu wojewódzkiego. Chciałbym, aby na tym wydarzeniu się nie skończyło. To miejsce może być co roku wykorzystywane jako przestrzeń teatralna.
- Może pan zdradzić, kogo zobaczymy podczas widowiska nad Młynówką?- Romea i Julię (śmiech). A tak poważnie - nie chcę jeszcze mówić, kto wystąpi, ale na pewno nie będą to tylko aktorzy Teatru im. Jana Kochanowskiego. W widowiskach, które przygotowujemy, jest miejsce dla uzdolnionych amatorów lub osoby, które chcą w przyszłości zostać aktorami.
- W ubiegłym roku Teatr Eko Studio zorganizował Noc Świętojańską nad Odrą. Czy w tym roku również ją zobaczymy?- Chcielibyśmy, aby nasze „wianki" stały się jedną z miejskich tradycji. Wiele wskazuje na to, że tak się stanie, bo urząd miasta jest zainteresowany finansowaniem takich spektakli.
Dni Opola 2011Kult i De Mono będą główną atrakcją święta miasta, które w tym roku potrwa od 28 kwietnia do 2 maja.
- Byłoby miło, gdyby koncerty odbyły się już w nowym amfiteatrze, ale wówczas będą jeszcze trwać jego odbiory techniczne - przyznaje Dorota Michniewicz, naczelnik wydziału kultury i sportu w urzędzie miasta. - Oba zespoły to uznana marka, a dodatkowo koncertowa płyta Kultu jest teraz jednym z najlepiej sprzedających się krążków muzycznych w Polsce.
Jak co roku na Dniach Opola nie zabraknie rycerzy, którzy opanują nie tylko teren średniowiecznych murów przy ul. Baldego, ale zorganizują także przemarsz przez miasto.
Zachęcić opolan do wychodzenia z domu mają także plenerowe pokazy filmów i plener florystyczny. Atrakcje szykują też Galeria Sztuki Współczesnej i Miejska Biblioteka Publiczna.

od 18 latnarkotyki
Wideo

Jaki alkohol wybierają Polacy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto