Dominet Bank Ekstraliga: Koszykarze nadrabiają straty

Łukasz Solski
W zaległym meczu XIV kolejki Dominet Bank Ekstraligi, koszykarze Gipsaru Stal Ostrów Wielkopolski pokonali na własnym parkiecie ekipę Polonii Warszawa 90:82.

Całe spotkanie miało emocjonujący przebieg, a o wyniku zadecydowały ostatnie minuty czwartej kwarty. Pierwsza odsłona tego zaciętego spotkania zakończyła się wysokim wynikiem 22:22. Przypomina się mecz, Gipsaru z minionej soboty, kiedy to podopieczni Andrzeja Kowalczyka rzucili przeciwko Polpharmie aż 109 punktów.

Druga odsłona zakończyła się prowadzeniem gospodarzy, w barwach których prym wiódł kapitan, Wojciech Szawarski. Po 20 minutach gry było 46:43. W ekipie z Warszawy wyróżniał się Amerykanin, Grady Reynolds. Trzecia kwarta przyniosła stalowcom kolejne trzy punkty dorobku.

W końcówce czwartej kwarty, przyjezdni zbliżyli się do gospodarzy na cztery punkty. Okazję na zmniejszenie strat zmarnował Grady Reynolds i piłka ponownie znalazła się w posiadaniu Gipsaru. Na minutę przed końcem meczu, dwa rzuty wolne trafił Tony Akins, a dobił rywali Jacek Krzykała, który dołożył swoje dwa „oczka”. Na 20 sekund przed syreną kończącą ten pojedynek, gospodarze prowadzili ośmioma punktami, 90:82. Takim też wynikiem zakończyło się spotkanie. Była to piąta porażka Polonii z rzędu.

Dla zwycięzców najwięcej, bo aż 21 punktów zdobył Wojciech Szawarski. Drugim strzelcem Gipsaru był Michael Ansley, który rzucił 15 punktów. Za nim uplasowali się dwaj koszykarze, którzy rzucili po 11 punktów, byli to Wojciech Żurawski i Nate Erdmann. Z dorobkiem ośmiu „oczek” mecz zakończył Jacek Krzykała. Pozostałych pięciu koszykarzy dzisiaj nie zapunktowało.

W zespole Polonii Warszawa, jak zwykle najlepiej zaprezentowali się gracze zagraniczni, na czele z Grady Reynoldsem, który rzucił 20 punktów. 15 punktów uzbierał Amerykanin z jamajskim paszportem, Chaz Carr. Po 13 „oczek” rzucili Rolandas Alijevas i Kenny Walker. Poloniści mają do rozegrania jeszcze zaległy mecz z Unią Tarnów, który odbędzie się 10 lutego o godzinie 18.

Po tym meczu Gipsaru awansował z siódmego miejsca w tabeli na czwarte i traci do lidera, Prokomu Trefl Sopot trzy punkty. Dla Polonii była to trzynasta porażka w obecnym sezonie, co daje im trzynastą lokatę, tuż przed Unią Tarnów.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?