Dookoła Mazowsza - Radosz o sekundę przed Seligiem

Polskapresse
Robert Radosz z grupy BDC zwyciężył w zakończonym w Szydłowcu 54. kolarskim wyścigu Dookoła Mazowsza. W klasyfikacji generalnej wyprzedził tylko o sekundę Niemca Rudigera Seliga. Ostatni etap wygrał po samotnym finiszu Mateusz Komar.

Ostatni, rozgrywany w deszczu etap wokół Szydłowca miał dramatyczny finał. W żółtej koszulce lidera startował Selig, z minimalną przewagą nad Krzysztofem Jeżowskim i Robertem Radoszem. Początkowo rywalizacja układała się po myśli Niemca. Z peletonu odjechało 14 kolarzy, a z tej grupki zaatakowali potem Komar, Wojciech Skarżyński i Artur Detko. Gdyby dojechali do mety z przewagą nie większą niż 4.35, zabraliby wszystkie bonifikaty, a zwycięzcą wyścigu zostałby Selig.

W pewnym momencie przewaga uciekających Polaków przekroczyła jednak 4.35 i "wirtualnym" liderem stał się Detko. Natychmiast zareagowali koledzy Rudigera Seliga, podkręcili tempo i zmniejszyli różnicę. Na przedostatniej rundzie zaatakował Komar i zostawił Skarżyńskiego, zaś słabnący Detko został doścignięty przez peleton.

Selig, Jeżowski i Radosz stoczyli zaciętą walkę o trzecie miejsce na etapie i cztery sekundy bonifikaty. Dwaj pierwsi przewrócili się 50 metrów przed metą i w tej sytuacji bonifikatę zgarnął Radosz, zapewniając sobie zwycięstwo w imprezie.

Wyścig Dookoła Mazowsza był zaliczany do BGŻ ProLigi, skupiającej największe wyścigi krajowe, z wyjątkiem Tour de Pologne. Liderem cyklu pozostał Łukasz Bodnar z ekipy CCC Polsat Polkowice.