Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Doskonały rok dla Muzeum Powstania Warszawskiego. Mnóstwo odwiedzających, a wkrótce rozbudowa

Konrad Dąbrowski
Miniony rok był wyjątkowy dla Muzeum Powstania Warszawskiego. Muzeum odznaczono prestiżowym certyfikatem, odwiedziło je kilkaset tysięcy osób, a jeden z jego oddziałów był świadkiem niezwykłych wydarzeń. Szczegóły w artykule poniżej.
Miniony rok był wyjątkowy dla Muzeum Powstania Warszawskiego. Muzeum odznaczono prestiżowym certyfikatem, odwiedziło je kilkaset tysięcy osób, a jeden z jego oddziałów był świadkiem niezwykłych wydarzeń. Szczegóły w artykule poniżej. Szymon Starnawski / archiwum Polska Press Grupy
Miniony rok był wyjątkowy dla Muzeum Powstania Warszawskiego. Muzeum odznaczono prestiżowym certyfikatem, odwiedziło je kilkaset tysięcy osób, a jeden z jego oddziałów był świadkiem niezwykłych wydarzeń. Szczegóły w artykule poniżej.

Muzeum Powstania Warszawskiego w 2018 roku

W mijającym roku ponad 718 tys. osób odwiedziło Muzeum Powstania Warszawskiego lub wzięło udział w wydarzeniach przez nas organizowanych – informują dumnie władze placówki. Ale to nie jedyny sukces tej instytucji. Do kolejnych można zaliczyć chociażby
otrzymanie turystycznego Oscara, czyli Złotego Certyfikatu na Najlepszy Produkt Turystyczny Polskiej Organizacji Turystycznej 2018, czy statusu Złotej płyty za wydawnictwo „Fogg – pieśniarz Warszawy”. Co ciekawe, filia Muzeum Powstania Warszawskiego, jaką jest Fotoplastikon była świadkiem wyjątkowej ceremonii zaręczyn.

Na tak ogromną liczbę odwiedzających złożyło się 5577 grup, z czego ponad 10 % stanowiły grupy obcojęzyczne. Ponadto muzeum zorganizowało:

  • 136 wykładów
  • 89 warsztatów
  • 26 koncertów
  • 10 promocji książek
  • 3 gry miejskie
  • 1 otwarcie „Pokoju na lato”

Rozbudowa Muzeum Powstania Warszawskiego

Jak informowaliśmy w lipcu 2018 roku, Muzeum Powstania Warszawskiego się powiększy. Samo muzeum odwróci się do ulicy Towarowej. Tam znajdzie się wejście, zatoka autobusowa i przestrzeń dla taksówek. Powstaną nowe pawilony, a może także podziemna trasa. Teren, który dzieli Towarową od budynku muzeum, będzie przestrzenią zieloną, rozrywkową i nowoczesną – niejako kontrastową do historycznych zabudowań z wystawą stałą. Więcej na temat inwestycji przeczytacie tutaj.


od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto