Dotkliwa porażka akademiczek

Adam Nadolny
Dotkliwej porażki doznały piłkarki ręczne Firmus AZS Politechnika Koszalin. Nasze zawodniczki musiały uznać wyższość piłkarek Vistalu Gdynia, przegrywając 25-16.

Niestety, nasze piłkarki ręczne doznały kolejnej porażki. Tym razem na własnym parkiecie podopieczne Reidara Moistada przegrały z czwartą drużyną poprzedniego sezonu, Vistalem Gdynia 25-19.Zawodniczki Firmus AZS Politechnika Koszalin od samego początku postawiły twarde warunki swoim rywalkom, nie pozwalając rozłożyć im skrzydeł. Tuż przed końcem pierwszej połowy meczu koszalinianki prowadziły nawet dwoma bramkami. Niestety, kilka błędów w polu i wykorzystanie ich przez gdynianki doprowadziło do remisu 9-9. Druga połowa meczu to już popis nieskuteczności w wykonaniu akademiczek. Nie wychodziło dosłownie nic,  nawet gra w przewadze dwóch zawodniczek kończyła się utratą bramek. Takiego AZSu już dawno nie oglądaliśmy. Kibice dosłownie przecierali oczy ze zdumienia i niedowierzania. I zrozumiałe byłoby to, jakby przegrana była 2 - 3 bramkowa a nie 9. Mecz zakończył się wynikiem 25-16 dla Vistalu Gdynia.Czas najwyższy zrobić poważne ruchy kadrowe, jeżeli mamy liczyć się w grze o medal, bo z taką grą, to czeka nas najwyżej gra o pietruszkę.