Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Droga Wilanów Ursynów. Które połączenie ważniejsze?

Ewa Jankowska
Droga Wilanów Ursynów. Które połączenie ważniejsze?
Droga Wilanów Ursynów. Które połączenie ważniejsze? Polskapresse
Droga Wilanów Ursynów. Miasto st. Warszawa podjęło decyzję o wybudowaniu najpierw ul. Nowokabackiej, dopiero potem ul. Ciszewskiego. Rada Dzielnicy Ursynów jest oburzona. Piotr Guział protestuje: "Prestiżowe i spokojne Kabaty staną się miejscem tranzytu tysięcy samochodów".

Droga Wilanów Ursynów powstaje od kilku lat
Konieczność budowy nowego połączenia między dzielnicami pojawił się wraz z intensywną budową nowych osiedli na Wilanowie. Plany i projekty połączenia drogowego obu dzielnic planowane były od lat. Pod koniec 2011 roku Rada Warszawy uchwaliła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulicy Nowoursynowskiej, w którym zielone światło otrzymało przedłużenie ulicy Ciszewskiego. Nic się jednak nie budowało, ponieważ nie było pieniędzy.

- Pomiędzy Ursynowem a Wilanowem nie ma ani jednego cywilizowanego połączenia komunikacyjnego – tłumaczył w jednej z rozmów Piotr Guział, burmistrz Ursynowa. Według władz Ursynowa połączenie – ul. Orszady i ul. Rzekotki, było niewystarczające i nie spełniało standardów.

26 czerwca Rada Miasta st. Warszawa podjęła uchwałę w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Stołecznego Warszawy na lata 2014-2042. Zaplanowano w niej również realizację budowy zarówno ul. Nowokabackiej (etap II), jak i ul. Ciszewskiego. Ku rozczarowaniu Rady Dzielnicy Ursynów, jako pierwsza realizowana będzie inwestycja pierwsza, czyli budowa ul. Nowokabackiej.

Czytaj także: Wypadek na Trasie Siekierkowskiej. Korek w kierunku Mokotowa

Droga Wilanów Ursynów - które połączenie ważniejsze?
Rada wysłała do Miasta oświadczenie, w którym tłumaczy, dlaczego decyzja musi zostać zmieniona. Zdaniem burmistrza Ursynowa wybudowanie w pierwszej kolejności ulicy Ciszewskiego jest bardziej korzystne dla mieszkańców obu dzielnic oraz możliwe do zrealizowania w najkrótszym czasie. Zaznacza ponadto, że budowa najpierw ul. Nowokabackiej może spowodować negatywne skutki dla mieszkańców Kabat i Natolina, gdyż będzie ona wprowadzała ruch samochodowy do Warszawy przez Kabaty. Obawia się, że spokojne dziś osiedla na Kabatach staną się korytarzem tranzytowym z kierunku od Konstancina-Jeziorny do Warszawy, w tym do planowanej budowy Galerii Kabaty.

W związku z powyższym, zdaniem burmistrza budowa ulicy Nowokabackiej będzie zasadna dopiero po wykonaniu ulicy Ciszewskiego-bis i ulicy Branickiego, łączącej się z ulicą Płaskowickiej. W uzasadnieniu do wniosku Rada dodaje, że planowana ulica Nowokabacka wymaga po stronie Ursynowa wybudowania ulicy Rosnowskiego, przebudowy ulicy Relaksowej i skrzyżowania ulicy Rosoła z Wąwozową. Jeżeli jego zdaniem te warunki nie zostaną spełnione, to realizacja ulicy Nowokabackiej nie przyczyni się do rozwiązania problemów komunikacyjnych, w tym sprawnego połączenia drogowego z prawdziwego zdarzenia pomiędzy Ursynowem i Wilanowem.

Co o tym myślicie? Czekamy na komentarze mieszkańców Ursynowa, Wilanowa i Kabat!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto